Kemal Sunal'sız 22 yıl... 'Gülümsememiz öksüz kaldı'

Türk sinemasının sevilen ismi usta oyuncu Kemal Sunal'ın ölümünün üstünden tam 22 yıl geçti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Temmuz 2022 15:52

22 yıl önce bugün, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Kemal Sunal, ailesi, sevenleri ve siyaset arenası tarafından unutulmadı.

'Sert bir özlem var'

Kemal Sunal, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Kızı Ezo Sunal, oğlu Ali Sunal, eşi Nazlı Sunal ile aile yakınları ve sevenlerinin katıldığı anma öncesinde, Ali Sunal basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ali Sunal, "Zaman nasıl geçti anlamıyor insan, daha da duygusallaşıyor. 22 yıl gibi geçmedi bizim için. Hala aklımızda, hala çok sıcak. Bu arada çocukluğumuzun süper kahramanlarından Cüneyt Arkın'a da buradan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Gerçekten benim kahramanlarımdan biriydi. Onunla fotoğrafımı ararken sünnet düğününü, o albümü buldum. Onunla bir fotoğrafımı paylaştım. Onu koyunca babamla ikimizin de bir fotoğrafını buldum. Onu da paylaştım. Çok güzel şeyler yaşanmış, geriye güzel anılar kalmış. Çünkü güzel insanlarla yaşanmış. O yüzden de şanslı hissediyoruz kendimizi. Ama acı, sert bir özlem var. Mekanları cennet olsun" dedi.

kemal-sunal-vefatinin-22nci-yilinda-mezari-basinda-anildi-7302-dhaphoto3.jpg

'Daha da artarak devam eden bir özlemle anıyoruz'

Ezo Sunal ise, "22 yıl deyince sanki çok zaman geçmiş gibi geliyor ama her yıl daha da artarak devam eden bir özlemle anıyoruz. Ve görüyorum ki sevenleri de o şekilde. Hep aynı şeyi söylüyorum, kocaman bir aileyiz. Arayan, mesaj atan, sosyal medyadan paylaşımlarıyla destek olan, dua eden herkese de buradan çok sevgilerimi yolluyorum. Çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gül Sunal geçirdiği kaza nedeniyle katılamadı

Gazetecilere de ayrıca teşekkür eden Ali Sunal, annesi Gül Sunal'ın katılamamasıyla ilgili soruya da "Talihsiz bir kaza geçirdi. Kaburgasını kırdı, düştü. Ona da buradan geçmiş olsun diliyoruz, Allah başımızdan eksik etmesin. gelemedi selamlarını yolladı. En kısa zamanda onunla da geleceğiz" dedi. Okunan duaların ardından Ali Sunal ve ailesi, başsağlığı dileklerini kabul etti.

kemal-sunal-vefatinin-22nci-yilinda-mezari-basinda-anildi-7302-dhaphoto6.jpg

'Biz yine hiç ayrılmadık'

Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, oyuncunun ölüm yıl dönümünde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Sunal paylaşımında, "Kemalcim 1 sene daha geçti… Biz yine hiç ayrılmadık. Bugün ilk defa sana gelemiyorum. Ama hep yanımdasın bunu biliyorsun di mi? çok özlüyorum çok…" yazdı.

ekran-resmi-2022-07-03-13-46-05.png

'Tarifsiz bir özlem içindeyim babam'

Oğlu Ali Sunal da Instagram hesabından, "Bugün yanımızdan gitmenin 22. yılı. Tarifsiz bir özlem içindeyim babam. İyi ki bu dünyadan geçmişsin bize eserlerini bırakmışsın şimdi torunların seni o izlemeye doyamadığımız eserlerinden tanıyacak. Seni çok seviyorum yattığın yer incitmesin benim melek babam…" paylaşımı yaptı.

'Türk sinemasının en güzel gülen insanı'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından "Türk sinemasının en güzel gülen insanı, usta oyuncumuz Kemal Sunal’ı vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum" paylaşımında bulundu.

'Sinemamızın en sahici yıldızlarından...'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Sinemamızın en büyük, en sahici, en çok izlenen yıldızlarından Kemal Sunal'ı aramızdan ayrılışının 22'nci yılında saygıyla ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

'O gitti, gülümsemelerimiz öksüz kaldı'

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "O gitti, gülümsemelerimiz öksüz kaldı... Vefatının 22. yıl dönümünde Kemal Sunal'ın ölümsüz anısına saygı ve rahmetle..." dedi.

'Sensiz geçen yıllar güzel gülüşünü unutturamaz'

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, "Beyazperdeden yansıyan tertemiz kalbiyle, karekteri, duruşu, içtenliğiyle ailemizin bir üyesiydi Kemal Sunal. Sinemamızın yeri doldurulmaz ustası; sensiz geçen yıllar güzel gülüşünü unutturamaz. Özlemle, saygıyla, rahmetle..." diye paylaştı.

'Onun gibisi hiç gelmedi'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Yıllar, filmler, onlarca isim geçti ama onun gibisi hiç gelmedi. Saygı ve rahmetle..." paylaşımında bulundu.

'Yüzümüzdeki gülümsemeyi kimsesiz bırakan güzel insan'

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Aramızdan ayrılışıyla yüzümüzdeki gülümsemeyi kimsesiz bırakan güzel insan Kemal Sunal'ı, vefatının yıl dönümünde sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

'Seni hep özlüyoruz'

Sabahat Akkiraz, "Seni hep özlüyoruz sanat ailemizin en sevilen üyesi Kemal Sunal" dedi.

KAYNAK: halktv.com.tr