Hakan Çelenk: Halk TV izleyicileri sahip çıktıkça Halk TV hayatta kalacaktır

halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk, Umut Yertutan ile Perdenin Önü Arkası programında Halk TV'ye RTÜK tarafından yapılan haksızlığı anlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Nisan 2021 14:13

Halk TV üzerindeki baskıya dikkat çeken Hakan Çelenk şunları söyledi:

Youtube’a mahkum olmamak için… Profesyonel habercilerin haberlerini okumak için Halk TV’ye ihtiyaç var. RTÜK baskısı altındayız. Dışarıdan yasalar zorlanarak ifade özgürlüğü ilkeleri zorlanıyor. Hukuk iki yerde tecelli ediyor. 9 Kez bu kurum kablo TV’ye girmek için başvuru yapmış. Çeşitli nedenlerler reddilmiş. Diğer taraftan şu belge eksik deniyor. Onu tamamlıyorsun başka bir belge isteniyor. Bizim için bu kadar hantal işleyen hukuk ceza hukukunda nasıl işliyor diye bakıyorsunuz 14 kez ceza kesilmiş. Bir şeylerin bu ülkede bir şeylerin değiştirildiğini basın üzerinden okuyoruz.

Baskının şekli değişti. Halk TV gerçeklerin yanında durmaya devam edecek. Başkanlık sisteminin geldiği nokta budur. Siyaset yapamıyor kurumlar. Meclis şeklen var ve yetkisizleşiyor.

Halk TV izleyicileri sahip çıktıkça Halk TV hayatta kalacaktır.

#HalkTVyeKabloYayınHakkıYokCezaÇok

Gerçeklere bağlı yayın politikasından geri adım atmayan Halk TV'ye yapılan adaletsizliğe yurttaşlar da sessiz kalmadı. Halk TV'yi haber kanalları arasında zirveye taşıyan izleyiciler, sosyal medya hesaplarında #HalkTVyeKabloYayınHakkıYokCezaÇok etiketinde tepkilerini dile getiriyor. 

İlgili Haberler