Esenyurt'ta sel: 4 işçi fabrikada mahsur

Esenyurt'ta sağanağı neden olduğu sel Haramidere'de taşkına neden oldu. Pınar ve Yeşilkent Mahallesi'nde çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Akçaburgaz Mahallesi'nde su basan fabrikada ise 4 işçinin mahsur kaldığı öğrenildi. Selin verdiği zarar drone ile görüntülendi.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Selden en çok etkilenen ilçelerin başında ise Esenyurt geldi. Yağışla birlikte sel suları yolları doldururken, birçok ev ve işyerini de su bastığı öğrenildi. İlçede bulunan Haramidere'nin taştığı belirtilirken, dere çevresinde bulunan vatandaşların ise güçlük çektiği kaydedildi. Derenin çevresindeki Pınar Mahallesi ve Yeşilkent Mahallesi'nde sokaklar sular altında kaldı. Araçlar sel sularının içerisinde yüzerken, bodrum katlardaki daireleri sular doldurdu. Bölgedeki yoğun yağış devam ederken, belediye ekipleri de ilçede çalışmalarını sürdürüyor.

esenyurtta-saganak-yagis-su-baskinlarina-yol-acti4-9805-dhaphoto4.jpg

Öte yandan Akçaburgaz Mahallesi 3137 Sokak içerisinde bulunan bir fabrikada ise 4 işçinin mahsur kaldığı bildirildi. Yağış nedeniyle fabrika sular altında kalırken, elektrik kaçağı ihtimaline karşı işçilere müdahale edilemediği öğrenildi.

Selin verdiği zarar günün aydınlanmasıyla drone ile görüntülendi.

Kaynak:DHA

Etiketler :