CHP'li Özgür Özel, HDP'ye yapılan saldırıya tepki gösterdi
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 14.05.2021 17:11

CHP'li Özgür Özel, HDP'ye yapılan saldırıya tepki gösterdi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP'ye yapılan saldırıya yönelik "siyasi partilere yönelen saldırıları azmettiren kutuplaştırıcı, ötekileştirici eylem ve söylemlerden siyasiler bir an önce vazgeçmelidir" ifadelerini kullandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi'ne saldırı düzenlendi. HDP tarafından yapılan açıklamada ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya işaret edilerek şu ifadeler kullanıldı:

Partimize yönelik saldırının faili, kaos ve kargaşadan beslenen siyasi çevrelerdir, partimizi hedef gösteren iktidardır. Mafya ve karanlık ortakları tarafından kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak isteyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dur

'Siyasiler bir an önce vazgeçmelidir'

HDP tarafından yapılan açıklamayı alıntılayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabından "Halkların Demokratik Partisi Genel Merkezi'ne bayram gecesi yapılan saldırıyı kınıyorum. Failler bir an önce bulunmalı, siyasi partilere yönelen saldırıları azmettiren kutuplaştırıcı, ötekileştirici eylem ve söylemlerden siyasiler bir an önce vazgeçmelidir" sözleriyle olaya tepki gösterdi.

 

Türkiye