Böyle Vicdansızlık Görülmedi: Köpeği Fırlatıp Attı!

Büyükçekmece'de pes dedirten bir olay kameralar sayesinde ortaya çıktı. 16 yaşındaki çocuk aydınlatma direğinde elektrik kaçağı olup olmadığını kontrol etmek için köpeği kullandı. Elektrik kaçağı olduğu iddia edilen noktaya köpeği fırlattı.

Büyükçekmece'de 16 yaşındaki A.S. aydınlatma direğindeki elektrik kaçağını, eline aldığı bir köpeği o noktaya fırlatarak test etti. Köpek elektrik kaçağı olduğu düşünülen yere düştüğü anda kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine gelen BEDAŞ ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı.

istanbul-ozel-buyukcekmecede-elekt-23847-3.jpg

TEST İÇİN HAYVANI KULLANIYOR

Olayla ilgili konuşan A.S.'nin arkadaşı Rıza K. "22-23 civarlarında sokakta gelirken köpeği görüyorlar. Köpekler yaklaştığı zaman elektrik çarpıyor. Arkadaş alıyor köpeği, test etmek için yanına yaklaştırıyor. Elektrik çarpıyor, hayvanın canı yanıyor. Oradan da arayıp BEDAŞ'ı çağırıyorlar. Biz hayvanlarımızı seviyoruz. Bütün canlıları seviyoruz daha doğrusu ve buradan bütün herkese sesleniyoruz. Hayvanlara eziyet çektirmemek üzere güzel bir yaşam sunmak istiyoruz" dedi.

Kaynak:DHA

Etiketler :