Bilal Erdoğan: İmam Hatipler, dünyanın model okulları oldu

Bilal Erdoğan: İmam Hatipler, dünyanın model okulları oldu
Bilal Erdoğan, İmam Hatip okullarının dünya için model haline geldiğini belirterek, 'Bütün İslam alemi için değil bütün dünya için model okullardır' iddiasında bulundu.

Önder İmam Hatipliler Derneğinin, Büyük Çamlıca Camii 1071 Konferans Salonu'nda düzenlenen 58. Genel Kurulunda konuşan Bilal Erdoğan, İlim Yayma Vakfı olarak ÖNDER ile çok yakın çalışma ve dayanışma içinde olduklarını, bu çalışmaların sonucunda ortaokul ve liselerde 8 öğrenciden birinin İmam Hatip öğrencisi olduğunu anlattı.

Bilal Erdoğan, “Zaman zaman İmam Hatip'teki öğrenci İmam Hatip'te olduğunu söylemekten imtina ediyor. Neden?” diye soran Bilal Erdoğan, “Arkadaşlarının arasında yadırganacak, mahalle baskısına maruz kalacak diye. Bir gün İmam Hatip mezunlarının başına yine eski şeyler gelecek çekincesinden dolayı. İşte biz onun için İmam Hatip'teki bu arkadaşlarımızın hissiyatını olması gerektiği hale getirmek için İmam Hatip camiası olarak okullarımıza daha fazla sahip çıkmalıyız. Çocuklarımızı okula göndermekle kalmayacak, okul aile birliklerinde de yer alacağız. Çocuklarımızın okullarında görev almamız lazım, İmam Hatip olsa da olmasa da. Neden? 'Çocuğumun okuluna ne katkı sağlayabilirim?' diye orada olursan, o okuldaki tüm çocukların eğitimine katkı sağlarsın. Velinin eğitime pozitif katkısı eğitimin kalitesini en kısa yoldan artıran etkenlerden biridir” ifadelerini kullandı.