Avcılar'da metrobüs kazası

Avcılar Şükrübey istasyonunda iki metrobüs çarpıştı. Metrobüs seferlerinin aksaması nedeniyle bir süre kalabalıklar oluştu. İstanbul Valiliği kazada 99 kişinin yaralandığını açıkladı.

Metrobüs kazası nedeniyle, bir süre seferler durdu. Yolcular da metrobüs yolundan yürüyerek büyük kalabalıklar oluşturdu.

metrobuskaza1280.jpg

Kaza saat 18.30 sıralarında Avcılar Şükrübey Metrobüs Durağı yakınlarında meydana geldi. Hakimiyetini kaybeden metrobüs şoförü karşı şeritten gelen bir başka metrobüsle çarpıştı. Arkadan gelen iki metrobüste kaza yapan metrobüslere çarptı.

Uzun kuyruklar oluştu

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Metrobüs içinde sıkışan iki kişinin itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldığı öğrenildi. Yaralanan kişiler ambulanslarla hastaneye götürüldü. Kaza nedeniyle metrobüs seferleri aksarken, uzun metrobüs kuyrukları oluştu.

metrobuskaza101280.jpg

Kaza ile ilgili İstanbul Valisi Yerlikaya açıklama yaptı

İstanbul Valiliği Avcılar'da meydana gelen metrobüs kazasında 99 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralıların 50’sinin ambulanslarla çevre hastanelere sevk edilildiği, 49 kişinin ise kendi imkanları ile hastanelere giderek ayakta tedavi olduğu belirtildi.

İstanbul Valiliği Avcılar'da meydana gelen metrobüs kazasına ilişkin açıklama yaptı. İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, “Avcılar ilçemiz Şükrübey metrobüs durağı civarında bugün saat 18.38’de farklı yönlerden gelen iki metrobüsün çarpışması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri alınarak, yapılan çalışmalar sonrasında metrobüs hattı çift yönlü ulaşıma açılmıştı. İl Sağlık Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre meydana gelen kazada 50 yaralımız ambulanslarla en yakın hastanelere sevk edilmiş, 49 yaralımız ise kendi imkanları ile hastanelere giderek ayakta tedavi görmüştür. Yaşanan kazada yaralanan ve olaydan etkilenen bütün hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz" denildi.