Ankara’nın yeni otobüsleri anketle belirlenecek

EGO Genel Müdürlüğü, 282 yeni otobüs için vatandaşların renk ve tasarım fikirlerini 28 Mayıs 2021 tarihine kadar “[email protected]” adresine gönderebileceğini bildirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Mayıs 2021 11:21
Ankara’nın yeni otobüsleri anketle belirlenecek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kredisi onaylanan, 254’ü CNG’li, 28 adedi ise dizel olmak üzere toplam 282 yeni otobüs alımı için çıkılan ihale süreci tamamlandı. 

Başkan Mansur Yavaş, yeni otobüslerin renk ve tasarımlarının başkentliler tarafından belirlenmesini istedi. EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşların renk ve tasarım fikirlerini 28 Mayıs 2021 tarihine kadar [email protected] adresine gönderebileceğini bildirdi.

EGO Genel Müdürlüğü, yeni otobüslerin renk ve tasarımlarını belirlemek amacıyla anket çalışması yapacak.

Örnek tasarımların da vatandaşlarla paylaşıldığı ilk aşamada başkentlilerden gelecek yeni tasarımlar komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonucu seçilecek. İkinci aşamada ise seçilen tasarımlar Ankaralıların beğenisine sunularak, bir anket düzenlenecek.

Başkentlilerin kent yönetiminde söz sahibi olması amacıyla anket gerçekleştirecek olan EGO Genel Müdürlüğü yaptığı duyuru ile otobüs filosuna katılacak yeni otobüslerin renk ve tasarımları konusundaki fikirlerini paylaşmak isteyen vatandaşların, 28 Mayıs 2021 Cuma gününe kadar “[email protected]” adresine A4 formatında çizerek ya da yazılı metin olarak iletebileceklerini bildirdi.

Otobüslerin bazı tasarımları ve renkleri şöyle: