AKP'li ilçe başkan yardımcısı Gamze Pala, reddettiği erkek tarafından öldürüldü

AKP'li ilçe başkan yardımcısı Gamze Pala, reddettiği erkek tarafından öldürüldü

Rize'nin Fındıklı ilçesinde bir kişi, sevdiği kadını kendisi ile görüşmek istemeyince önce kurşunladı, sonra boğazını keserek öldürdü. Hayatını kaybeden kadının, AKP İlçe Başkan Yardımcısı Gamze Pala olduğu öğrenildi.

Rize’de Savaş Dalançıkar isimli erkek sevdiğini söylediği kadını, kendisi ile görüşmeyi reddettiği için katletti!Rize'nin Fındıklı ilçesinde meydana gelen vahşette Savaş Dalançıkar isimli erkek, sevdiğini söylediği Gamze Pala'yı kendisiyle görüşmeyi reddedince silahla vurdu. Akşam saat 22.00 sularında Pala’ya yaptığı saldırıda Dalançıkar, kurşunların genç kadına isabet etmediğini görünce bu kez cebinden çıkardığı bıçak ile saldırdı.Savaş Dalançıkar olay yerinden kaçamadan emniyet güçleri tarafından yakalandı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Gamze Pala'nın AKP İlçe Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi.

Öte yandan, 27 Mart'ta Rize'de Cumhuriyet Caddesi'nde bir akrabasıyla yürüyen Hatice Kurt, boşandığı erkek A.R.H'nin silahlı saldırısına uğramıştı. Başından ağır yaralan Kurt, yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmış ancak hayatını kaybetmişti.

Fındıklı Belediyesi: Üzgünüz, öfkeliyiz yastayız...

Vahşi cinayetin ardından Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu da bir açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denildi:

"Bu kez de kadın cinayeti belki de ilk kez maalesef ilçemizde yaşandı.

Yurttaşımız, AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Öğretmenevi çalışanı Gamze Pala, daha öncesinde de defalarca reddettiği sapkın bir alçak tarafından vahşice katledildi. Katil, emniyet güçleri tarafından olay yerinde suç aletleriyle birlikte yakalandı.

Yaşanan cinayeti bir kez daha lanetliyoruz. Yurttaşımızın yakınlarına, sevenlerine ve tüm Fındıklı halkına başsağlığı biliyoruz.

Fındıklımız, tüm yurttaşlarımızın eşit ve özgürce yaşadığı bir yerdir. İlçemizde, gerici, kadın düşmanı katillerin yeri yoktur.

Tüm Fındıklı halkıyla birlikte davanın takipçisi olacağımızın sözünü veriyoruz. Başımız sağolsun..."

Türkiye