Tsunamide hayatını kaybeden Fatma Erçetin'in torunu o anları anlattı

İzmir'de meydana gelen depremin ardından yaşanan tsunamide boğularak can veren Fatma Erçetin'in torunu Yaşar Erçetin, o anları anlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Kasım 2020 16:03
Tsunamide hayatını kaybeden Fatma Erçetin'in torunu o anları anlattı

Deniz GEZ - Halk TV

Geçtiğimiz hafta İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğünde depremin ardından Seferihisar ilçesinde bir tsunami yaşanmış ve 86 yaşında Fatma Erçetin, bu tsunamide sular altında kalarak hayatını kaybetmişti.

Halk TV muhabiri Deniz Gez, Tsunaminin yaşandığı Seferihisar'da Fatma Erçetin'in torunu Yaşar Erçetin ile konuştu. Yaşar Erçetin o anları şu ifadeler ile anlattı:

"Kötü bir deprem oldu. Baya sallandık. O can havliyle dışarı çıktık. Annemde, babaannemi kapının önüne çıkartıyor. O anda tsunami oluşuyor. Bir anda deniz yükselmeye başlandı dediler. Biz böyle bir şey daha önce yaşamadık. Babaannem o anlarda evinin önündeydi. Tsunami ile gelen su babaannemi suların içine alarak, götürüyor. Sular geri çekilmeye başladıktan sonra birini gördüm ve kazağından babaannem olduğunu anladım. Yukarı çıkarttım, babaannem o anlarda yaşıyordu, nabzı çok düşüktü. Sonradan babaannemi kaybettik."