Temel Karamollaoğlu’nun başkanlığında zerre düşüş yoktur

Saadet Partisi kaynaklarından verdiği haberlerle tanınan Gazeteci Veysi Dündar, AKP'nin yaptığı ittifak teklifinin partiye etkisine ilişkin edindiği bilgileri anlattı. Dündar, Saadet Partisi'nde herhangi bir çözülmenin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Mart 2021 16:19

Gazeteci Veysi Dündar, Halk TV'de yayınlanan Ayşenur Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programına konuk oldu. Dündar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milli görüşün önde gelen isimlerinden olan ve Necmettin Erbakan'ın sağ kolu olarak bilinen Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretine ilişkin konuştu. AKP ile Saadet Partisi arasındaki ittifak iddialarının doğru olmadığını söyleyen Dündar, "Temel Karamollaoğlu’nun başkanlığında zerre düşüş yoktur" dedi. 

"Saadet Partisi'nde hiçbir ayrışma yok"

Veysi Dündar, geçtiğimiz hafta tüm muhalefet liderlerinin bir araya gelerek Necmettin Erbakan'ı anma programına katıldığını ve kendisinin de bizzat orada olduğunu söyledi. Programdaki izlenimlerini aktaran Dündar, "Oğuzhan Asiltürk ziyareti Saadet Partisi’nde kırılmalara sebep oldu dense de ben Saadet Partisi’nin Erbakan’ı anma programına katıldığımda herkes ile konuştum ve görevli arkadaşların hepsi ‘Karamollaoğlu’nun başkanlığında zerre düşüş yoktur. Hepimiz onunla hareket ediyoruz’ dediler" ifadelerini kullandı. 

Saadet Partililerin Gürkan Hacır'ın Temel Karamollaoğlu hakkında kurduğu 'devrik lider' cümlesinden rahatsız olunduğunu aktaran Dündar, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ile görüştüğünü söyledi. Veysi Dündar, Yazıcı'ya bir ayrışma olup olmadığını sorduğunu ve '94 ruhuna dönmenin mümkün değil' yanıtı aldığını ifade etti. 

 

İlgili Haberler