Yıldırım Demirören istifa etti! İşte başkanlık için adı geçen 3 isim

Yıldırım Demirören istifa etti! İşte başkanlık için adı geçen 3 isim
HalkTV.com.tr'nin saatler önce duyurduğu istifa haberi geldi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören istifa etti

HalkTV.com.tr'nin saatler önce duyurduğu istifa haberi geldi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören istifa etti. İstifa sonrası TFF Başkanlığı için iş adamı Nihat Özdemir, TFF Başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Hüsnü Güreli’nin adları geçiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) Yıldırım Demirören dönemi sona erdi. Demirören, "Başkanlık görevini bırakıyorum" açıklaması yaptı.

Demirören'in açıklaması şöyle:

"26 Şubat 2012'den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı'ndan İDDAA, Misli.com'un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum.

Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu milli görevi Türkiye ve Dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesi ile bu kararı almış bulunmaktayım.

Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum.

Ve birlikte çalıştığımız tüm Spor Bakanları'na, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri'ne, Kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, Milli Takım Teknik Direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm Kulüp Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ne, Spor Camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum.

Kamuoyuna en derin saygı ve sevgilerimle arz ediyorum."

Haziran'da yapılacak seçimlere kadar TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli başkanlığa vekalet edecek.

TFF BAŞKANLIĞI İÇİN 3 İSMİN ADI GEÇİYOR

Demirören’in yerine TFF Başkanlığı’na kimin geleceğine ilişkin kulisler de hareketlendi. Demirören’in ardından koltuğa geçmesi beklenenler arasında, eski Fenerbahçe yöneticisi ve iktidara yakın müteahhitlerden Nihat Özdemir ile TFF Başkan vekilleri Servet Yardımcı ile Hüsnü Güreli’nin adları geçiyor.

Etiketler :