Ünal Karaman: Salağım, gerizekalıyım öyle mi?

Ünal Karaman: Salağım, gerizekalıyım öyle mi?
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, son zamanlarda yapılan eleştirilere çok sert bir dille cevap verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, gündemle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Tecrübeli teknik adam, hedeflerinin sadece Trabzonspor olmadığını, aynı zamanda Türk futbolunda da yenilik yapmaya çalıştıklarını ancak önlerine maddiyatın çıktığını aktarırken, "Sıkıntılı dönemlerden geçtik. Şükürler olsun, inananlarla birlikte sıkıntıları aşmaya gayret gösteriyoruz. Bizim tek derdimiz tabii ki Trabzonspor değil. Biz Türk futbolunu da düşünüyoruz. Hedefimiz, doğrularımız şaşmadı. Birçoğu adamlık gösterip farkına varmasa da biz gerçeklerimizi biliyoruz. İşimizin zorluğunu biliyoruz. Ama iş dönüp dolaşıp maddiyata dayanıyor. Hala geçmişin ağırlığını atmaya çalışıyoruz." dedi.

Karaman, sezon sonunda Trabzonspor'dan ayrılıp ayrılmayacağına dair net konuştu ve,"Yönetimle sözleşme konusunu konuşmadık. Sezon sonuna kadar sözleşmemiz devam ediyor. Biz hiç gitmeyecekmiş gibi yeni sezon planlamamızı yapıyoruz. Bizi tanıyanlar zaten bilir. Gönüllerin açık olduğu her şeyin mertçe konuşulduğu yerde kalırız. Acele etmeye gerek yok. Eğer samimiyseniz kenardan hamle şansımızı görüyorsunuzdur. Çok fazla hamle şansımız olmadı. Belki de ligin en hamlesiz takımıyız. Ama buna rağmen en yürekli takımıyız. Allah şahittir ki bu oyuncular kendi üç oğlumuzdan farklı değildir." dedi.

"BİZ SALAĞIZ GÖREMİYORUZ"

Oyuncu değişlikleri hakkında kendisine yöneltilen suçlamalara dair de konuşan Ünal Karaman, "Hugo'yu çıkaracaktım Ibanez'i alacaktım. Kenar faul oluyor. Bu sefer duran toptan gol yesek 'Niye Hugo çıktı?' olacak. Herkes görüyor, taraftar, siz görüyorsunuz ama ben salağım, gerizekalıyım görmüyorum öyle mi? Bazen düşünmediğiniz işler oluyor, arkadaşlar. Fair-play'de hala ligin zirvesinde olan bir takımız. Ama kimse oralara bakmıyor. Çünkü hepiniz aslolan Trabzonspor gerçeğinden uzak yaşıyorsunuz. Zaten yüksek toplarda zaafı olan bir takımız. Yediğimiz gollerin birçoğu yan toplardan... Biz 4 dakika Luis'i kenarda tuttuk. Bazen olmuyor. Bazen oyuncu ısınırken tribünden tepki yükseliyor." İfadelerini kullandı.

"ALIN SİZE MANŞET OLSUN"

Konuşmasının devamında Süper Lig'de ki en hamlesiz takım olduklarını ve hatalı değişikler yaparak Kasımpaşa karşılaşmasında puan kaybı yaşadıklarını itiraf eden Karaman, yerel medyaya veryansın ederken, "İsim söyleyeyim Batuhan, yabancılardan Luis. Sizin namusunuzu korumaya çalışan insanlara böyle mi sahip çıkacaksınız? Siz görüyorsunuz, biz salağız göremiyoruz. Ligin en hamlesiz takımıyız. Siz Trabzonlusunuz külhansınız, mangalda kül bırakmazsınız. Hatalı yaptığım oyuncu değişikliklerden sonra motivasyon kaybı yaşadık ve puan kaybettik. Alın itiraf size. Manşetiniz bu olsun. Hocadan itiraf diye. Kardeşim burada aile sohbeti dedim. Her biriniz Ünal'sınız ben onlara söylüyorum bunları." dedi.

"BU ŞEHRİN NAMUSUNU KORUYORUZ"

Karaman, herhangi bir spor programı izlemediğini dile getirirken, "Bu şehrin namusunu koruyoruz" dedi ve, "Ne bir spor programı izliyorum, ne gazete okuyorum ne de sosyal medya kullanıyorum. Eğer bugün Abdülkadir Parmak oyundan neden çıkıyor diye eleştiriliyorsak kocaman bir teşekkürü hak ediyoruz gibi. Sezon başında Samsunspor'a transfer olacaktı bu çocuk. Benim oyuncum, gencim dahil olmak üzere aslandır, aslan parçasıdır. Biz bu şehrin namusunu koruma adına çaba sarf ediyoruz. Tüm oyuncularıma özel teşekkür ediyorum. Ben yarın bırakır giderim, bu gençlerle seneye neler yapacaksınız görürüm. Dayanılması lazım." yorumunda bulundu.

Etiketler :