Transferde Bomba Üstüne Bomba... 4 Futbolcu Birden

Trabzonspor, Akhisar Belediyespor'da forma giyen Güray Vural ve eski futbolcuları Bosingwa ile görüşmelere başladığını borsaya bildirdi. Bordo Mavililer, aynı zamanda Alper Uludağ ve Soner Aydoğdu'nun Akhisar Belediyespor'a transferi...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Transferde Bomba Üstüne Bomba... 4 Futbolcu Birden

Trabzonspor, Akhisar Belediyespor'da forma giyen Güray Vural ve eski futbolcuları Bosingwa ile görüşmelere başladığını borsaya bildirdi. Bordo Mavililer, aynı zamanda Alper Uludağ ve Soner Aydoğdu'nun Akhisar Belediyespor'a transferi konusunda da görüşmelere başladığını açıkladı.

Trabzonspor'da ara transferin son günlerine yaklaşılırken bu sabahtan itibaren hareketli saatler yaşandı. KAP'A peş peşe bildirimler yapıldı.

MBİA ÇİN'E GİTTİ

Bordo-mavililerde ücretini zamanında alamadığı için sorun çıkaran Kamerunlu futbolcu Stephane Mbia, Çin'in Hebei China Fortune kulübüyle anlaştı. Bordo-mavili kulüpten izin alarak transfer görüşmeleri için Çin'e giden Mbia, dün gece geç saatlerde Çin kulübünün yetkilileriyle her konuda anlaşmaya varırken, yeni kulübünün formasıyla fotoğrafını da Twitter hesabından paylaştı. Trabzonspor da bugün öğle saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, "Profesyonel futbolcumuz Stephane M'bia Etoundi'nin Hebei China Fortune FC Kulübü'ne transferi konusunda, görüşmelere başlanmıştır" ifadesini kullandı. Trabzonspor'un bu transfer

karşılığında Çin ekibinden yaklaşık 4 milyon euroluk bir bonservis ücretini kasasına koyması bekleniyor.

Mbia, sezon başında Sevilla'dan ayrıldıktan sonra 2 milyon 200 bin euro imza parası, yıllık 2 milyon 600 bin euro garanti ve maç başına 5 bin euro ücretle bordo-mavili kulübe transfer olmuştu.

GÜRAY GELDİ, SONER VE ALPER GİTTİ

Trabzonspor uzun süredir transferi için görüşmelerini sürdürdüğü Akhisar Belediyespor'dan Güray Vural'ı da renklerine bağladığını resmen açıkladı. İstanbul'da bugün son kez Başkan Muharrem Usta ile görüşen Güray'la tüm konularda anlaşmaya varıldığı belirtilirken, KAP'a yapılan açıklamada da, "Profesyonel futbolcu Güray Vural'ın Kulübümüze transferi konusunda, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ve futbolcu ile görüşmelere başlanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Güray Vural'ın transferi karşılığında Akhisar Belediyespor'un istediği Soner Aydoğdu veAlper Uludağ'ı da ikna eden Trabzonspor, bu oyuncularla birlikte Ege ekibine bir miktar para da ödeyecek. Güray Vural'ın bugün öğleden sonra Trabzon'a geleceği, yarın da resmi sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

Fanatik