Trabzonspor'da Güray Vural ve Bosingwa İmza Attı

Trabzonspor'un yeni transferi Güray Vural ile yeniden bordo mavili ekibe geri dönen Jose Bosingwa sözleşme imzaladı.Trabzonspor'un Akhisar Belediyespor'dan renklerine kattığı Güray Vural ve yeniden Trabzonspor'a dönen Portekizli oyuncu...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Trabzonspor'da Güray Vural ve Bosingwa İmza Attı

Trabzonspor'un yeni transferi Güray Vural ile yeniden bordo mavili ekibe geri dönen Jose Bosingwa sözleşme imzaladı.

Trabzonspor'un Akhisar Belediyespor'dan renklerine kattığı Güray Vural ve yeniden Trabzonspor'a dönen Portekizli oyuncu Jose Bosingwa için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi. Güray 3,5, Portekizli oyuncu Bosingwa ise 1,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza töreni öncesi konuşan Trabzonspor Genel Saymanı Orhan İlarslan, her iki transferin takıma katkı sağlayacağına inandıklarını belirterek, "Taraftarımızın çok sevdiği Trabzonspor ile özdeşmiş arkadaşımız Bosingwa tekrar aramıza döndü.

İyi niyetinden ötürü kendisine Trabzonspor adına teşekkür ediyoruz. Yönetimimizin de çok istediği Güray arkadaşımız da oynadığı maçlarda çok iyi bir çıkış yakaladı. Trabzonspor'a olduğu kadar Türk futboluna milli takım düzeyinde de katkı yapacaktır" dedi.

Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın da etkili transferler yaptıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

"Güray kardeşimiz bizim de sürekli takip ettiğimiz, kadromuza katmak istediğimiz bir oyuncuydu. Akhisar Belediyespor'a Alper ve Soner Aydoğdu arkadaşlarımız bu nedenle verilmiştir. Onlara da futbol hayatlarında başarılar diliyorum. Güray Vural da en kısa sürede antrenmanlarla takımımızla birlikte olacak. Bosingwa da kaliteli iyi bir oyuncumuz. Talihsiz sakatlık geçirdi. Sakatlık sonrası bazı nedenlerden dolayı aramızda ayrılmak zorunda kaldı. Kulübümüze yaklaşım tarzı, yine bizim camiamızla birlikte olma isteği bu transferde etkili oldu. Bu yaklaşım, bazı sorunları da ortadan kaldırdı. Antrenmanlarla eski gücüne kavuştuğunda takımımıza katkı sağlayacaktır. "

VURAL: ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM

Trabzonspor camiasında olmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Güray Vural ise, "Trabzonspor gibi büyük camiaya geldiğim için hem mutluyum hem de gururluyum. Umarım ortaya koyacağım mücadeleyle taraftara kendimi sevdiririm. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. İnşallah takım olarak da Trabzonspor'u layık olduğu yere getireceğiz" diye konuştu. Güray, Akhisar Belediyespor maçında oynayıp oynamayacağı sorusu üzerine de, "Hocam görev verdiği sürece oynarım. Hazırım. İki maçı da eski takımıma karşı oynamamız da ilginç bir tesadüf. İnşallah turu geçen taraf oluruz" yanıtını verdi. Güray, bordo mavili ekibin sol kanadında sorun yaşandığının vurgulanması üzerine de, "O mevkinin asıl oyuncusu olduğum için artık sorun olacağını sanmıyorum" diyerek açıklamasını noktaladı.

BOSİNGWA: SANKİ HİÇ GİTMEMİŞİM

"Buraya dönmeme sağlayan yönetime, takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sanki hiç gitmemişim gibi karşıladılar. Buradan kalben ayrılmamış bir oyuncuydum. Yuvama döndüğüm için bir kez daha teşekkürler" diyen Bosingwa da, ne zaman hazır olacağı sorusu üzerine uzun bir sakatlık süresi yaşadığını hatırlattı, "Pazartesi benim için hala erken bir tarih. Hemen hemen imkânsız görünüyor" ifadelerini kullandı. Trabzonspor tarihinde bir ilk yaşandığı vurgulanarak bir yabancı futbolcunun ikinci kez bordo mavililere imza attığının hatırlatılması üzerine konuşan Bosingwa, "Trabzon tarihinde ilk defa böyle bir olay olduğunu bilmiyordum. Ortaya konan iyi niyetli mücadele ile insanların takdirini kazanmak beni mutlu ediyor" diye konuştu