TFF Yetkilileri Açıkladı: Süper Kupa Tarihi Belli Oldu! Final Maçı O Şehirde Oynanacak

TFF Yetkilileri Açıkladı: Süper Kupa Tarihi Belli Oldu! Final Maçı O Şehirde Oynanacak
29 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki Süper Kupa finali, organizasyonun yapılacağı ülkede meydana gelen sıkıntılar nedeniyle iptal edilmişti. TFF yetkilileri, Süper Kupa için açıklamalarda bulunarak, oynanacak tarih hakkında detay verdi.

29 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak olan Süper Kupa karşılaşması, organizatör şirket ve Suudi Arabistan hükümetinin karşılaşma öncesinde Atatürk posteri ve tişörtlerine izin vermemesi üzerine iptal edilmişti.

Fenerbahçe ve Galatasaray, sahaya çıkmayı reddederek Türkiye'ye dönerken, final mücadelesinin ne zaman oynanacağı merak konusu olmuştu.

fener1.jpgSÜPER KUPA FİNALİ 28 NİSAN'DA

Sports Digitale'e açıklamalarda bulunan TFF yetkilileri, Süper Kupa müsabakası için muhtemel tarihin 28 Nisan olduğunu belirtti. Konuya ilişkin paylaşımda bulunan gazeteci Yağız Sabuncuoğlu, "TFF yetkilileri Süper Kupa tarihini Sports Digitale’ye açıkladı: 28 Nisan Pazar günü Süper Kupa’yı oynatmayı düşünüyoruz. İki takımla da görüşüp netleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

SÜPER KUPA FİNALİ HANGİ ŞEHİRDE OYNANACAK?

Süper Kupa finali için Samsun ve Gaziantep şehirleri öne çıkarken, bugün yapılan açıklama ile dikkatler farklı bir kente yoğunlaştı. Şanlıurfaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Mustafa Çadırcı, konuya ilişkin "Süper Kupa maçı Şanlıurfa'ya hayırlı olsun" paylaşımında bulundu.
fener2.jpeg

Etiketler :