TFF Başkanlık Seçimi Öncesi Flaş Gelişme! Servet Yardımcı İçin Adaylıktan Çekildi

TFF Başkanlık Seçimi Öncesi Flaş Gelişme! Servet Yardımcı İçin Adaylıktan Çekildi
TFF'nin 18 Temmuz’da yapacağı seçiminde aday olduğunu açıklayan Tolga Gani Zengin, başkan adayı Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) Olağan Genel Kurul toplantısını 18 Temmuz 2024 tarihinde seçimli olarak yapacak. Mevcut başkan Mehmet Büyükekşi’nin de yeniden adaylığa hazırlandığı öne sürüldü.

Büyükekşi'nin yeniden aday olmaya hazırlanması üzerine başkan adaylarından Tolga Gani Zengin, başkan adayı Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı.

"SERVET YARDIMCI LEHİNE ADAYLIKTAN ÇEKİLME KARARI ALDIK"

Tolga Gani Zengin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adaylarından Sayın Servet Yardımcı görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. Zengin açıklamasında;

"Değerli Spor Kamuoyu, 09 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına adaylığımızı açıkladık.

Bugün itibariyle Başkan Adaylığımızı destekleyen (1) Süper Lig, (2) 1. Lig, (9) 2. Lig, (17) 3. Lig kulübünün delegeleri ve 4 diğer TFF delegesinden olmak üzere toplam 41 delegesinin imzasını aldık.

Seçim tarihi olan 18 Temmuz 2024 tarihine kadar aday olmak için gereken 65 imzaya ulaşacağımıza inanıyoruz.

Ancak bugün gelinen noktada, mevcut Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi ya da uzantılarının bir kez daha Türk Futbolunun başına geçmemesi için, kendisine karşı olan oyları bölmemek adına, yönetim kurulu üyesi adayı arkadaşlarımla birlikte adaylığımızdan Sayın SERVET YARDIMCI lehine çekilme kararı aldık.

Bu süreçte desteğini bir an olsun esirgemeyen yönetim kurulu üyesi adayı arkadaşlarıma, destek veren tüm kulüplere, delegelere, çok az sayıdaki basın mensubuna ve ilk günden itibaren sevgilerini artarak hissettiğimiz adalet arayışındaki taraftarlara teşekkür ederiz.
Türk futbolunda eşitlik, adalet ve liyakatın peşinde olmaya devam edeceğiz. ifadelerini kullandı.