Süper Lig'e Yükselen Mersin Ampute Futbol Takımı Sponsor Arayışında

Süper Lig'e Yükselen Mersin Ampute Futbol Takımı Sponsor Arayışında
Türkiye Ampute Futbol 1. Ligi'nde sezonu şampiyon tamamlayarak Süper Lig'e çıkan Mersin Olimpik Yetenekler Spor Kulübü yeni sezon için sponsor arayışına girdi.

Geçtiğimiz sezon üstün bir başarı göstererek ligi lider tamamlayan Mersin ekibinde antrenör Fatma Kara yönetiminde yeni sezon çalışmalarına başladı. Kulübün ilk hedefi ise Süper Lig'de iddialı bir ekip kurmak olacak. Transfer sürecine de başlayan Başkan Ali Yanaç ve ekibi, iyi bir kadro için bütçe sıkıntısı yaşıyor. Fizibilite çalışmaları yapan teknik ekip maddi destek arayışına da başladı.

Mersin Ampute Futbol Takımı galibiyetle başladı | Hakimiyet Gazetesi

MERSİN'İN İDARİ YÖNETİCİLERİ DESTEK OLACAK

Kentteki yönetici ve belediye başkanlarını ziyaret ederek destek isteyen Yanaç, kendilerine sponsor olacak kurum ve kuruluşlara isim hakkını vermeye hazır olduklarını söyledi.

Ampute Futbol Başkanı Ali YANAÇ'dan Yeni Yıl Mesajı » Mersin Cep Haber

SPONSORA SAYMANLIK HAKKI VERİLECEK

Süper Lig’e yükselerek Mersin’e katma değer kazandırdıklarını belirten Yanaç, “Çünkü Süper Lig demek, büyük bir lig, Şampiyonlar Ligi gibi. Bugün Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin oynadığı nasıl bir ligi varsa bizim lig de öyle. Bu nedenle averaj takımı olmamak için yeni transferler yapmamız gerek. Yeni transferler de ister istemez bütçeyle oluyor. Geçen seneki bütçeyle Süper Lig’deki bütçe arasında bayağı bir fark var. Bu farkı da bizim kapatmamız gerekiyor” dedi.