Süper Lig Takımı'na 3 Dönem Transfer Yasağı Geldi

Süper Lig Takımı'na 3 Dönem Transfer Yasağı Geldi
FIFA, 27 Şubat'tan geçerli olmak üzere Konyaspor'a 3 dönem transfer yasağı verdi.

Yasağın sebebi, daha önceki dönemlerde FIFA'ya taşınan ve onaylanan futbolcuların alacak davaları.

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Yunus Derebağ, bunun sportif bir ceza olmadığını ve en kısa sürede borçları ödeyerek transfer tahtasını açacaklarını açıkladı.

Yasak kapsamında Konyaspor, 2024/25 yaz-kış ve 2025/26 yaz transfer dönemlerinde borçlarını ödemediği takdirde transfer yapamayacak.

konya.webp

KONYASPOR'DAN AÇIKLAMA:

Konu hakkında açıklama yapan Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Yunus Derebağ, "Bu ceza sportif bir ceza değil. Daha önceki dönemlerde oyuncuların FIFA'ya açtıkları davalar bugün FIFA tarafından onandı ve bizim önümüze geldi. Bu olay abartılacak tarzda bir olay değil. 3 dönem denmesi de 3 dönem boyunca futbolcuların alacaklarını ödemediğimiz takdirde futbolcuların tekrar dava açabilecek olması. Biz en kısa sürede bahsi geçen ödemeleri yaparak transfer tahtamızı açacağız" dedi.

Detaylar:

FIFA, daha önceki dönemlerde Konyaspor'a karşı açılan ve kulübün aleyhine sonuçlanan davalar sonucunda transfer yasağı verdi.

Bu yasak, Konyaspor'un 2024/25 yaz ve kış transfer dönemleri ile 2025/26 sezonunun yaz transfer dönemini kapsayacak.

Konyaspor, yasak süresi boyunca borçlarını ödemediği takdirde yeni futbolcu transfer edemeyecek.

Kulübün Açıklaması:

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Yunus Derebağ, yasağın sportif bir ceza olmadığını ve daha önceki dönemlerde futbolcuların açtığı davaların onaylanması sonucu ortaya çıktığını belirtti.

Derebağ, en kısa sürede borçları ödeyerek transfer tahtasını açacaklarını ve bu durumun abartılacak bir şey olmadığını vurguladı.

Yasağın Etkileri:

Transfer yasağı, Konyaspor'un kadro yapılanmasını ve takviye yapmasını önemli ölçüde etkileyecek.

Kulüp, mevcut kadrosuyla mücadele etmek zorunda kalacak ve yeni transferler için borçlarını kapatana kadar beklemek zorunda kalacak.