Spor yazarları Galatasaray-Trabzonspor maçını yorumladı
Ekleme: | Güncelleme: 22.04.2021 09:12

Spor yazarları Galatasaray-Trabzonspor maçını yorumladı

Süper Lig 36. haftasında Galatasaray'a konuk olan Trabzonspor, 90+6'da yediği golle yıkıldı ve sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı. Spor yazarları Galatasaray-Trabzonspor maçının ardından neler söyledi?

Süper Lig 36. haftasında Galatasaray’a konuk olan Trabzonspor, 90+6’da yediği golle yıkıldı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Galatasaray bu sonuçla şampiyonluk yolunda yara alsa da, son anda gelen golle umutlarını taze tuttu.

ddvddfdf.jpg

Spor yorumcuları Galatasaray-Trabzonspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

 

Erman Özgür

Galatasaray ise top rakibindeyken pres yapmakta zorlanan, hücumda ise sanki birbiriyle hiç oynamamış oyuncularla oynar gibi üretkenlikten uzaktı. Halil'in oyuna girişi, 65'ten sonra fiziksel olarak Trabzonspor'un yorulması ve Emre Akbaba'nın oyuna girişi ile Galatasaray biraz hareketlendi. Baskıya direnen Trabzonspor, Edgar'ın enfes vuruşuyla golü de buldu. Hem sahada hem kulübede Trabzonspor'un elinin dar olması Galatasaray'ın hamlelerini son saniyelerde gelen golle haklı çıkardı. Frikikte dönen topu tamamlayan Emre Akbaba beraberliği kurtarsa da 1 puan Galatasaray'ı çok da fazla sevindirmedi.

ffdfdfd.jpg

Mehmet Demirkol

Maçın son bölümüne önde giren Trabzonspor beraberlik golünü; Hugo, Flavio ve Uğurcan’ın zincirleme yaptığı hatadan dolayı kalesinde gördü. Galatasaray’a da bu tip bir şey lazımdı. İki takım için de kayıpla biten bir maç oldu.

Göztepe maçı performansı haftalardır süren kötü gidişten sonra Galatasaray’a umut vermişti. O plan üzerinden Babel-Halil değişikliğiyle gitmek hem mantıklı hem de kaçınılmazdı. Ancak iki konu önemliydi. Birincisi Trabzonspor çok daha dengeli ve topa sahip olmak isteyen bir takımdı. Orta sahayı Göztepe gibi ele almayacaktı. Baker’ın orta sahada görev alışı da bunu haber veriyordu. Diğer önemli konu ise bu sezon Galatasaray’daki en golcü 12 oyuncudan sadece ikisi sahadaydı. Bu durum zaten ilk isabetli şutun 81. dakikada gelmesi gibi bir sonuç yarattı.

fsdsfdfds.jpg

Uğur Meleke

Düşük profilli maçta ev sahibi Galatasaray için bulunabilecek sevinç kırıntısı, genç Halil’in girdikten sonra oyuna tesir etmesi. Golü getiren faulü kazandırması. Ve golün çok güzel bir duran top organizasyonuyla gelmesi... Trabzon adına bulunabilecek sevinç kırıntısıysa İstanbul deplasmanında son 15 dakikaya kadar daha fazla üreten taraf olmaları. Tabii tüm Trabzonlular, Avcı’nın skoru bulduktan sonra yaptığı doz aşırı defansif değişikliklere alışkınlar. Dün de bu değişiklikler sonrası yarı sahasına hapsoldu zaten bordo-mavililer.

gfdgfg.jpg

Deniz Çoban

Merkez Hakem Kurulu, Mete Kalkavan tercihiyle doğru bir adım atmıştı. Dün akşamki yönetimiyle de Mete Kalkavan, Merkez Hakem Kurulu’nun güvenini boşa çıkartmamış oldu. Bu sezonun ayakta kalabilen hakemlerinden olan Kalkavan, dün akşam da başarılı bir maça imza attı. Son düdüğü çaldığında arkasında tartışılacak bir pozisyon bırakmamıştı. Maç süresince oyuncular iyi niyetliydi. Rakiplerine ve hakemlere karşı saygılı ve centilmendiler. Hakemleri zora sokacak bir ceza sahası pozisyonu, bir kart tartışması ya da başka bir sorun yaşanmadı. 

Galatasaray büyük fırsat tepti, zirve yarışı yeniden şekillendi

Spor