Sinan Vardar: 'Orman, Sezona Avcı İle Başlamak İstedi'

Beşiktaş camiasının önemli isimlerinden olan Sinan Vardar, TRT Kent Radyo İstanbul’da Ahmet Fisunoğlu’nun sunduğu “Spor Kulübü” programına konuk oldu. Beşiktaş’ın performansını beğendiğini söyleyen Vardar, bu başarıda...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sinan Vardar: 'Orman, Sezona Avcı İle Başlamak İstedi'

Beşiktaş camiasının önemli isimlerinden olan Sinan Vardar, TRT Kent Radyo İstanbul’da Ahmet Fisunoğlu’nun sunduğu “Spor Kulübü” programına konuk oldu. Beşiktaş’ın performansını beğendiğini söyleyen Vardar, bu başarıda Şenol Güneş’in payının büyük olduğunu söyledi.

Sinan Vardar: ”Yönetimde 9 kişi Mustafa Denizli, Başkan Fikret Orman Abdullah Avcı gelsin istedi. Mete Vardar tek başına Şenol Güneş dedi’ ifadelerini kullandı.

Yöneticiliği döneminde altyapıya çok özen gösteren Sinan Vardar, tüm spor branşlarının ilkokullara kadar indirilmesi gerektiğini söyledi. Vardar, “Beşiktaş’ın Bayrampaşa ile yaptığı anlaşmayı beğeniyorum, iyi futbolcu böyle yerlerden çıkar, zengin semtlerden değil” dedi.

Vradar, “Futbolcuların performanslarını yükseltmek için Türkiye’de doğru bir yöntem kullanılmadığını ifade eden Vardar, ”Milyon Euro’lar verip oyuncu getiriyorsunuz, yanına psikoloji eğitimi almış yaşam koçu vereceğinize 22 yaşında okuldan yeni mezun bir tercüman veriyorsunuz. O çocukta nereyi biliyorsa oraya götürüyor. O bar, şu bar.”şeklinde konuştu.

Spor Kulübü’nde Atınç Nukan’ın Avrupa’ya transferini yorumlayan Vardar, “Biz Atınç’ı 15 bin liraya aldık 6 milyon Euro’ya Avrupa’ya gitti dedi.