Emre Tilev'den Galatasaray-Trabzonspor maçı yorumu!
Ekleme: | Güncelleme: 21.04.2021 23:21

Emre Tilev'den Galatasaray-Trabzonspor maçı yorumu!

Süper Lig'de heyecan devam ediyor. 36. hafta maçında Galatasaray ile Trabzonspor'u kozlarını paylaşacak. Liderlik yarışı için son derece önemli olan kritik maç öncesi spor yorumcusu ve spikeri Emre Tilev, mücadeleyi yorumladı.

 

Süper Lig'in 36. haftasındaki dev maçta Galatasaray ile Trabzonspor karşı karşıya gelecek. Galatasaray, Beşiktaş'ın takıldığı, Fenerbahçe'nin bay geçtiği haftada kazanıp şampiyonluk umutlarını yeşertmenin peşinde.. Spor spikeri ve yorumcusu Emre Tilev, karşılaşma öncesi Halk TV'ye özel değerlendirmede bulundu.

Emre Tilev'in Galatasaray-Trabzonspor maçı öncesi değerlendirmesi:

36. haftanın belki de en önemli maçlarından biri Galatasaray için.. Beşiktaş’ın her hafta yaşadığı puan kayıpları sonrasında kartlar yeniden dağıtılıyor ve kartların yeniden dağıtıldığı yeni bir haftada Galatasaray kazandığı takdirde şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'yle Beşiktaş’ın ensesine yapışacak. Trabzonspor tarafına baktığımızda kazanım demek bu sezon hiçbir beklentinin olmadığı bir süreçte belki de ilk üçü zorlamak demek. İç saha maçlarında kamp yapmayan Galatasaray siyahla beyaz kadar farklı bir olgunun içersinde...


Göztepe maçı öncesindeki kriz, Göztepe maçı galibiyetiyle tamamiyle yerini sessizliğe almış ama patlamaya hazır bir sessizliğe bırakmış gibi.Yaşanabilecek en küçük bir puan kaybı her cepheden farklı açıklamayı bence beraberinde getirir. O yüzden sayın Terim de biliyor ki bu maçı kazanmak zorunda.


Geçen haftaki farklılık sadece Babil’in geri dönüşüm kovit sürecinde testi negatif çıksa da izolasyon süreci devam ettiği için Muhammet’i oynayamayacak keza yine Donk eksikliği Galatasaray’ı farklı alternatiflere sürükleyebilir. Gol noktalarında geçen haftanın çok konuşulan ismi Kerem'in yanında kimin oynayacağı? Bubble mi Halil mi?

Ama bir gerçek var ki Galatasaray kazandığında çok önemli bir avantaj yakalayacak ve bu yarışın içersinde ben de varım diyecek ki Trabzonspor büyük takımlarla oynadığı beş karşılaşmada dört yenilgi bir galibiyet alabildi. Abdullah avcı için zorlu bir mücadele. Galatasaray’ı İstanbul’da konuk olacak olması ve eksiklikler dikkate alındığında sezonun en yıpratıcı maçı. Kuban’ın ve Victor Hugo'nun geri dönüşleri söz konusu. Buda takım için ekstra bir motivasyon. Trabzonspor maça rahat çıkan taraf olacak. Galatasaray biraz daha stres yüklü ama dediğim gibi winner bir teknik direktör görüntüsü içersinde olan Fatih Terim için belki de pek çok çizgiyi yeniden şekillendirecek olan karşılaşma. Dediğim gibi kayıp çok sesli yurttan sesler korosu gibi her kafadan yeni bir sesi getirir ama Galatasaray’ın kazancı Antalyaspor maçına kadar suskunluk demek ve tabi rakibini de baskı altına almak demek hem Beşiktaş’ı hem Fenerbahçe’yi... Çünkü büyük bir takıma karşı alınacak bir galibiyet rakipler içinde sıkıntı dün puan kaybeden bir Beşiktaş için...


Dediğim gibi şampiyonluk yarışında Beşiktaş’ın eğer puan kaybı kartlar yeniden kararken şampiyonluk yarışını belirleyecek olan öge sanki Beşiktaş Galatasaray maçına doğru bizi sürüklüyor gibi." 
 

Spor