Rıdvan Dilmen tartışmalı pozisyonu yorumladı: Fenerbahçe'nin golü iptal edildi

Rıdvan Dilmen tartışmalı pozisyonu yorumladı: Fenerbahçe'nin golü iptal edildi
Süper Lig'in 2. haftasında Fenerbahçe, sahasında Antalyaspor'la karşılaştı. Maçın 26. dakikasında sarı-lacivertlilerin Luiz Gustavo'yla bulduğu golün faul gerekçesiyle iptal edilmesi Rıdvan Dilmen, 'Fenerbahçe'nin normal golü iptal edildi' dedi.

Fenerbahçe, Süper Lig'in 2. haftasında Antalyaspor'u 2-0 yendi. Karşılaşmanın  26. dakikasında Luiz Gustavo'nun iptal edilen golü tartışmalara neden oldu. TRT Spor'da pozisyonu yorumlayan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, sarı-lacivertlilerin nizami golünün sayılmadığını belirtti.

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin iptal edilen golüyle ilgili, "Tisserand oyuncuya geldi, itti veya ayağına değdi, ben aradım bulamadım, yardımcı bayrak kaldırdı, hakem de gördü. Kulaklıktan faul de demiştir, düdüğü ağzına götürdü, vazgeçti, bir daha götürdü, bir tahmin yaptı. Hakem tahmin yapmaz. Gördün, ya uy ya da tahmin yürütme. Tahmin yürüterek, gol olmaz diye devam ettirme. Pozisyon auta gitse kesinlikle aut verecekti. Ne oldu da yardımcıya uydun? VAR hakemi müdahale edemez, yardımcı temas gördüm demiştir. Açısı doğru, oyuncuya faul olmadığını tespit ediyor, yardımcıyı görüyor, ısrarla bir bayrak, düdüğü götürecekken indiriyor, bir daha götürüyor, Gustavo çat diye vuruyor çatala gidiyor. Antalya'da bir tane oyunu bırakan yoktu. Top ağlara gittikten sonra Boffin'in de bir isyanı vardı. Fenerbahçe'nin normal golü iptal edildi" ifadelerine yer verdi.