Premier Lig kulüplerinde 6 koronavirüs vakası tespit edildi

Premier Lig kulüplerinde 6 koronavirüs vakası tespit edildi

İngiltere futbol ligi Premier Lig'de futbolculara ve kulüp çalışanlarına yapılan koronavirüs testlerinin sonuçları belli oldu.

Lig yönetiminden yapılan açıklamada, 748 kişiye test yapıldığı belirtildi. Test sonuçlarına göre, 3 farklı kulüpte toplam 6 pozitif vaka tespit edildi. Ancak lig yönetiminin yaptığı açıklamada; vakaların hangi kulüplerden olduğu, tespit edilenlerin futbolcu mu yoksa çalışan mı olduğuna dair bir bilgi verilmedi.

Premier Lig'de maçların 12 Haziran'da oynanması önerilmiş ancak Londra'da vakaların henüz yeterince gerilemediği gerekçesiyle biraz daha beklenmesi gerektiği görüşü ön plana çıktı.

Bu nedenle maçların 26 Haziran'da başlaması fikri baskın gelirken, karşıt bir görüş olarak da ağustos ayına kadar bitmesi gereken sezonun 26 Haziran'da başlaması sonucunda sıkıştırılmış bir fikstürde oynanmasının getireceği zorluklar oldu.

Test sonuçlarının ardından alınacak karar bekleniyor.

Ülkede son durum

İngiltere'de salgının başlangıcından bu yana toplam 246 bin 406 vaka tespit edildi. Avrupa kıtasının en yüksek can kaybına sahip olan ülkede, 34 bin 796 kişi yaşamını yitirdi.