Manchester United'ın menajeri Van Gaal, İlkay Gündoğan'ı kadrosuna katmayı planlıyor.

Manchester United'ın menajeri Van Gaal, İlkay Gündoğan'ı kadrosuna katmayı planlıyor.
Manchester United'ın menajeri Van Gaal, İlkay Gündoğan'ı kadrosuna katmayı planlıyor. Borussia Dortmund’da forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan, sergilediği performans ile Louis Van Gaal’in dikkatini çekti....

Manchester United'ın menajeri Van Gaal, İlkay Gündoğan'ı kadrosuna katmayı planlıyor.

 Borussia Dortmund v FC Bayern Muenchen - DFL Supercup

Borussia Dortmund’da forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan, sergilediği performans ile Louis Van Gaal’in dikkatini çekti. Orta sahada hem hücuma hem savunmaya dönük iki yönlü bir oyuncuya ihtiyaç duyan Hollandalı çalıştırıcı, listenin başına İlkay’ı yazdı.

Yönetim tarafından verilecek 150 milyon poundu takımı yeniden şekillendirmek için kullanacak olan Van Gaal, İlkay ile birlikte Mats Hummels’i de almak için Borussia Dormund’a paket teklif sunacak. İki futbolcu için 50 milyon pound ödemeye hazırlanan Van Gaal, Alman kulübünü ikna etmeye çalışacak. Manchester United’da oynamaya sıcak bakan İlkay ve Hummels’in kulübe yapacakları baskı ile transferi sonlandırmayı hedefleyen tecrübeli çalıştırıcı, böylece savunma ve arta sahayı güvence altına almış olacak.

Sezon sonunda Borussia Dortmund’un kapısını çalmaya hazırlanan Van Gaal, 15 milyon poundu gözden çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Alman ekibinin önerdiği haftalık 100 bin poundluk sözleşme teklifini geri çeviren İlkay, bir sonraki sezon bitecek olan kontratını Manchester United’a transfer olmak için elinde koz olarak tuttu. Böylece bir sonrası sezon bedava gitme şansı bulunan başarılı orta saha oyuncusu, İngiltere giderken Borussia Dortmund’a para kazandırma teklifini sundu.