Luiz Adriano her an imza atabilir

Luiz Adriano her an imza atabilir
Luiz Adriano, 1 Temmuz itibariyle Shakhtar Donetks'in izni olmaksızın başka kulüplerle görüşme hakkına sahip oldu.Fenerbahçe’nin transfer gündemindeki Luiz Adriano’da bugün önemli bir eşik aşıldı. Sarı-lacivertlilerin ilk...

Luiz Adriano, 1 Temmuz itibariyle Shakhtar Donetks'in izni olmaksızın başka kulüplerle görüşme hakkına sahip oldu.

Fenerbahçe’nin transfer gündemindeki Luiz Adriano’da bugün önemli bir eşik aşıldı. Sarı-lacivertlilerin ilk sıradaki forvet hedefi olan yıldız futbolcu, sözleşmesi gereği bugün itibariyle kulübünden bağımsız hale geldi.

FIFA kurallarına göre, bir futbolcu kontratının bitmesine altı ay kala başka bir kulüple görüşme gerçekleştirerek ileri dönük anlaşma yapma hakkına sahip oluyor. Shakhtar ile olan sözleşmesi 31 Aralık’ta sona erecek olan Adriano için de bu süre 1 Temmuz’dan itibaren resmen başladı.

Shakhtar Donetsk ile olan sözleşmesi 31 Aralık’a kadar süren Adriano bugünden itibaren istediği kulüple, Ukrayna ekibinin izni olmaksızın görüşme yapma hakkına ve bonservis bedelsiz olarak ileriye dönük imza atma yetkisine sahip oldu. Sözleşmesinin bitmesine çok kısa bir süre kalmasına karşın Shakhtar’ın ciddi rakamlar istediği Brezilyalı golcü, bugünden itibaren bedelsiz olarak transfer olabilecek olması, Adriano konusunda hareketli saatlerin başlayacağı anlamına geliyor.