Jorge Jesus'tan çok konuşulacak Play-Off önerisi

Jorge Jesus'tan çok konuşulacak Play-Off önerisi
Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus, ülkesi Portekiz'in önde gelen gazetelerinden A Bola'ya Süper Lig'le ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Jorge Jesus, Süper Lig'de deprem bölgesi ekipleri Hatayspor ve Gaziantep FK'nın çekilmesi nedeniyle rakiplerine 3 puan ve 3 gol averajı yazılmasına yönelik kararın yanlış olduğunu söyledi ve bir öneri sundu. Portekiz basınından A Bola'ya konuşan Jorge Jesus'un sözlerini Sporx derledi.

jesuskayseri.webp

Jorge Jesus, Hatayspor ve Gaziantep FK'nın çekilmesinin ardından puan tablosunun bozulduğunu "Futbol yaşanan trajediden daha önemli değil ama skor tablosu da bozuldu" sözleriyle açıklarken, farklı bir formül uygulanması gerektiğini belirtti.

Sözlerine devam eden Jorge Jesus "Alternatif ne olabilir? Puanlar sahada kazanıldığı için bundan sonra Gaziantep ve Hatayspor ile karşılaşacak rakiplere puan verilmemeli. Bu maçlar yok sayılmalı." açıklamasını yaptı.

640368f580a03232e099e069.webp

Play Off isteği

Ayrıca Portekizli teknik adam "Daha sonra Süper Lig'in en iyi 4 takımı şampiyonluk için bir play-off oynamalı. Bu seçeneğin uygulanabilirliğiyle ilgili herhangi bir fikrim yok." dedi.

Fenerbahçe hafta sonu Kayserispor'u deplasmanda 2-0 yenmesinin ardından puanını 51 yaptı. Galatasaray, Gaziantep FK'nın ligden çekilmesi nedeniyle 3 puanı hanesine yazdırdı ve 57 puana ulaştı.

Ahmet Nur Çebi ne demişti?

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de kısa bir süre önce konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı, "Birileri gitmiş onlarla deplasmanda oynamış. Puan anlamında her kulüp mücadelede ediyor. Siz kalkar da şimdi iki maçını Antep'te deplasmanda oynamış bir takımla, iki maçını sahasında oynamış bir takımın almış olduğu puanların ligin tescilinde, sonunda adil olduğunu düşünebilir misiniz? Bence hayır. Bence yok kabul edilmeli" ifadelerini kullanıldı.