Amedspor'dan Bahçeli'ye yanıt!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursaspor - Amedspor maçında yaşanan olaylara ilişkin konuştu. Bahçeli'nin "Bize göre Amed diye bir yer yoktur" sözlerine, kulüpten açıklama geldi. Amedspor'dan yapılan açıklamada, "Amedspor hep vardı hep var olacaktır sizin söylemlerinizle yok olmayacak bunu iyi bilin" dendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündeme ilişkin yine tartışmalı değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor ile Amedspor arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylara değinen Devlet Bahçeli, "Bize göre Amed diye bir yer yoktur" dedi.

Bahçeli, "Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum. Milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum ancak küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, Kürt kökenli kardeşlerimle olayların ilişkilendirilmesi cinayettir. Bursa nasıl gözbebeğimizse Diyarbakır da öyledir. TFF'nin aciz kaldığı hususunda yaygın kanaat ve görüşlere kulak verilmeli. Bu ülkenin başına ne gelmişse, milletimiz hangi badire ve belalara uğramışsa küçük politika ve küçülmüş politikacılardandır" şeklinde konuştu.

TFF 2. Lig ekibi Amedspor, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Bahçeli'nin bu sözlerine yanıt verdi.

Amedspor tarafından yapılan paylaşımda, "Amedspor hep vardı hep var olacaktır sizin söylemlerinizle yok olmayacak bunu iyi bilin" ifadeleri yer aldı.

Ne Olmuştu?

TFF 2. Lig'de Bursaspor ile karşılaşan konuk takım Amedspor'un futbolcuları ve teknik ekibi, ev sahibi taraftarlar tarafından saldırıya uğramış ve tribünlerde 1990'lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin sembolü 'Beyaz Toros' ve 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın posterleri açılmıştı.