Fikret Orman: 5-6 oyuncuyla yollarımızı ayıracağız

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig'de ilk yarının sona ermesinin ardından Beşiktaş'ın gündemini değerlendiriyor ve merak edilenleri yanıtlıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Fikret Orman: 5-6 oyuncuyla yollarımızı ayıracağız

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig’de ilk yarının sona ermesinin ardından katıldığı bir televizyon programında Beşiktaş’ın gündemini ve siyah-beyazlıların durumunu değerlendiriyor. Orman canlı yayında flaş açıklamalarda bulunuyor.

İŞTE FİKRET ORMAN’IN AÇIKLAMALARI:

“Artık gençleşmeye yöneldik. Sizinle kontratı olan futbolcu hedefinden saptığı zaman biraz ağızları konuşmaya başlıyor ayakları konuşmayı bırakıyor. Bireysel hesaplara, bireysel kariyerlerine yöneliyor. Takım hedefinden uzaklaşılıyor böylece. Şu anki gerçeğimiz bu.”

Geçen sezon ilk yarı çok puan kaybettik. Galatasaray’ı yensek şampiyon olabilecekken, yenildik ve dördüncü olduk. Bunu beklemiyorduk. Döviz yükselince kadromuz şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi için kuruluydu. Bu, sıkıntı oluşturdu.”

‘5-6 OYUNCUYLA YOLLARIMIZI AYIRACAĞIZ’

“Pepe’nin yıllık maliyeti Beşiktaş’a 4.5 milyon euro’ydu. Performansından memnun değildik. Ayrıca babasıyla ilgili bir sağlık durumu vardı. Sadece Pepe değil, devre arasında 5-6 oyuncuyla daha yollarımızı ayıracağız. Günü gelince açıklama yaparız.”

“Burak Yılmaz için konuş konuş dilimde tüy bitti. Neden sadece Beşiktaş? Galatasaray’ın santrforu yok. Neden Galatasaray’a sorulmuyor? Burak Yılmaz, Beşiktaşlı. Beşiktaşlılığını da gizleyen birisi değil. Babası da çok iyi Beşiktaşlıdır. Bunları söylüyorum ama söylemem transfer edeceğiz anlamına gelmez.”

“Şenol Hoca ile sözleşmemiz sezon sonuna kadar devam ediyor. Benim başkanlık dönemim de sezon sonuna kadar devam ediyor. Benden sonra gelecek kişiler buna göre strateji yapmasınlar diye buna göre sözleşme yaptım.”