Ebrar'dan net mesaj: Bizi karalamak isteyenler...

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası üçüncülük maçında Hollanda'yı mağlup etti. Ebrar Karakurt, maçın ardından yaptığı paylaşımda "Bizi karalamak isteyenler, Avrupa üçüncüsü oluşumuzu ağlayarak günlüklerine yazabilirler" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Eylül 2021 01:37
Ebrar'dan net mesaj: Bizi karalamak isteyenler...

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası üçüncülük maçında Hollanda'yı 3-0 yenerek, bronz madalyaya ulaştı. Geçen günlerde kız arkadaşıyla paylaştığı fotoğraf nedeniyle homofobik saldırıların sebebi olan Ebrar Karakurt, maçın ardından yaptığı paylaşımda "Bizi karalamak isteyenler, Avrupa üçüncüsü oluşumuzu ağlayarak günlüklerine yazabilirler" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-09-04-21-11-08.png

Filenin Sultanları’nda Hande Baladın ve Ebrar Karakurt 13’er, Zehra Güneş 9, Eda Erdem Dündar 8, Tuğba Şenoğlu 5, Cansu Özbay ile Meliha İsmailoğlu 3’er, Meryem Boz ise 2 sayıyla mücadele etti.

Zehra Güneş maç sonrası duygularını anlatırken, "Mayıs'tan beri birlikteyiz. Çok zorlu bir süreç geçirdik. Evimize madalyalı dönüyoruz. Hepimiz çok mutluyuz. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Her zaman taraftarlar yanımızdaydı. Bulgaristan'da, Romanya'da, burada evimizde gibi hissettik. Destekleyen herkese sonsuz teşekkürler" dedi. 

Kaptan Eda Erdem Dündar da, "Dört  aydır çalışıyoruz. Çok önemli turnuvalar oynadık. Çok önemli bir yaz turnuvasını güzel bitirmemiz gerekiyordu. Aramazdaki konuşmalarımızda "bize madalya yakışır" diyorduk. Hollanda karşısında daha çok isteyen bizdik. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Giren çıkan herkes enerjisi ve performansıyla yardımcı olmaya çalıştı. Tüm Türk halkına armağan olsun. Türk halkı iyi ki varsınız. Bizim itici gücümüz oldunuz. Bu başarılarda sizin katkınız yüzde 51'den fazla. Bu yılı sonlandırdık. 2022 yazında buluşmak üzere" açıklamalarını yaptı.