İki Kulüp Arasındaki Kavga Hiç Bu Kadar Alev Almamıştı

İki Kulüp Arasındaki Kavga Hiç Bu Kadar Alev Almamıştı
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, isim vermeden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u hedef aldı. Özbek, "Rakip takımın bize bu söylemleri gönderen rakibin başkanlarının bir proje olduğunu söylemiştim, bunun arkasındayım" dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bugün düzenlenen sponsorluk anlaşmasında konuştu. TFF'nin istifa etmesi gerektiğini yineleyen Özbek, bir koalisyona karşı savaştıklarını öne sürerken Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u isim vermeden hedef aldı.

Özbek, "Bir tuzağa düşmemek lazım. Rakip takımın bize bu söylemleri gönderen rakibin başkanlarının bir proje olduğunu söylemiştim. Bunun arkasındayım. Cinayet mahalline evvela katil gelir dedim. Bunu yorumlamanız lazım Onlara bir ağabey tavsiyesi; içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez" diye konuştu.

alikoc.webp

"KOALİSYONA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ"

Takım halinde bir 'koalisyona karşı' mücadele ettiklerini iddia eden Dursun Özbek, şunları söyledi:

"Özellikle futboldaki yarışa baktığımız zaman Galatasaray bir koalisyona karşı savaşıyor, yarışmayı sürdürüyor. Bunun mevcudiyetini herkes görüyor, biliyor. İsim açıklamaya gerek yok. Camiamın ve bütün Galatasaraylıların bunu görmesini istiyorum. Aynı abilerimizin Çanakkale'de şehit düştükleri dönem gibi. Bir koalisyon güçleri var. Şu anda yönetimimiz bir mücadele vermektedir."

"YENİ SEÇİLMİŞ FEDERASYON DESTEKLENMELİ"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetiminin istifa etmesi gerektiği yönündeki görüşünü de tekrarlayan Özbek, şu ifadeleri kullandı:

"Biz yeni seçilmiş federasyonun desteklenmesi gerektiğini ifade etmiştik. Öyle bir dönemde bu ifadeyi kullandım ki zaten Kulüpler Birliği üyelerinin büyük çoğunluğu devam edilmesini istemiyordu. Son zamanda olaylar öyle bir seviyeye geldi ki bize göre bu federasyonun bundan sonraki dönemde Türk sporuna fayda getiremeyeceği kanaatine vardık."

dursun-ozbek1.webp

ICARDI TEPKİSİ

Mauro Icardİ'ye verilen 1 maç men cezasını haksız bulduklarını da vurgulayan Özbek, "Icardi olayında tartışılması gereken husus şu; düşünün ki biz akşam saatlerinde bir maça çıkacağız. Taktik çalışmalar Icardi tedbirsiz sevk edildiği için onunla yapılıyor ve otobüse biniliyor. Otobüste Icardi'nin 1 maç ceza aldığını öğreniyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi? Elbette ki cezayı haksız buluyoruz. Geçmişte sadece para cezası verilirken Icardi'ye men cezası verdiler" diye konuştu.

dursun-ozbek2.webp

"KASIMPAŞA MAÇININ GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Galatasaray lehine verilen kararların tartışıldığı Antalyaspor maçı hakkında konuşan Dursun Özbek, "Galatasaray'ın bütün yaptıklarıyla Galatasaraylılardan çok Fenerbahçe yönetim kurulu ilgileniyor. Gerek trol hesaplarından gerek kendi sosyal medya hesaplarından bunu gündeme getirmelerinin tek sebebi Kasımpaşa maçının gündeminin değiştirilmeye çalışılması" dedi.