Dolandırıldığı söylenen Ümit Karan: Kim yazdıysa ayıp etmiş

Galatasaray ve milli takımın eski golcüsü teknik direktör Ümit Karan, kardeşi ile birlikte dolandırıldığına dair yapılan haberlerin 5 yıl öncenin olayı olduğunu ve haberin detaylarının uydurma olduğunu söyledi.

Muhabir
Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2021 13:35
Dolandırıldığı söylenen Ümit Karan: Kim yazdıysa ayıp etmiş

Kariyerine teknik direktör olarak devam eden Ümit Karan'ın kardeşi ile birlikte 1 milyon 700 bin lira dolandırıldığı haberleri hızla yayıldı.

Eski Galatasaraylı futbolcu ve teknik adam Ümit Karan çıkan haberlerin ardından halktv.com.tr'ye konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Olayın 5 yıl önceye dayandığını söyleyen Karan, " Evet aslında böyle bir olay yaşandı ama konuyla ilgili dava çoktan kapandı. Bu haberi yapanlar olayı ilk kez duymuş olabilirler ama çok eski bir gelişme bu. Ayrıca haberde yazılan isim de yanlış ve diğer detaylar da doğru değil. Bunu kim yazdıysa ayıp etmiş. Benden habersiz bir dava sürüyorsa onu bilemem ama böyle bir şey de mümkün değil" dedi.

Ümit Karan ile ilgili yapılan haberde ise şu detaylar yer alıyordu:

Teknik Direktör Ümit Karan, yüzde elli kârla para kazanacağını vaat eden arkadaşına 1 milyon 700 bin lira kaptırdı.

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre Ümit Karan ve kardeşi Aykut Karan, Ender S. isimli kişiyle arkadaşlık kurdu. Ender S. iddiaya göre geçtiğimiz yıllarda, Doğuş Medya grubuyla irtibata geçip broker işine başladığını ve Karan kardeşlerin yatırım yapması durumunda yüzde elli kazanç sağlayabileceğini söyledi.

Arkadaşının bu sözlerine inanan Karan kardeşler, toplamda 1 milyon 700 bin liralık bir ödeme yaptı. Ödeme yaptıktan sonra iki kardeş, çevresindeki diğer arkadaşlarının da çeşitli miktarda para yatırdığını öğrendi.

Aradan aylar geçmesine rağmen Ender S., yatırımdan kâr elde ettiremediği gibi bir de anaparanın azaldığını söyledi.

Karan kardeşler ve diğer arkadaşlarına paralarını iade edeceğini söyleyen Ender S., ortadan kayboldu.

Dolandırıldığını anlayan Karan kardeşler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Savcılık, ünlü teknik direktör ve kardeşinin yanı sıra toplamda 7 kişinin mağdur olduğunu belirledi.