Beşiktaş ile G.Saray'ın Sarı-lacivert Salıncak Kavgası

Beşiktaş ile G.Saray'ın  Sarı-lacivert Salıncak Kavgası
Beşiktaş, Galatasaray'ın sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşıma sert tepki gösterdi. Beşiktaş'ın paylaşımında, Galatasaray'ın özür dilemeyen ve ahlaksız bir mesaj attığı iddia edildi.

Derbi sonrası Galatasaray'ın sosyal medya paylaşımına Beşiktaş'tan sert tepki geldi. Beşiktaş'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Tenhada özür dileyip süklüm püklüm olanların dışarıda kükrediğini söylüyorlar. Oysa biz sadece miyavlama duyduk!" ifadeleri kullanıldı.

bes.jpg

Beşiktaş'ın Tepkisi:

Beşiktaş'ın tepkisi, Galatasaray'ın derbi sonrası paylaştığı bir görsele yönelik. Görselde, sarı-lacivert renkte bir salıncak ve siyah-beyaz renkte bir kafes yer alıyor. Görselin altına ise "Bazı kuşlar kafeste doğar, bazıları ise özgürlüğe uçar" yazısı yazılmış.

Beşiktaş, bu paylaşımı "ahlaksız" olarak nitelendirdi ve Galatasaray'ı "yalan haber" yapmakla suçladı.

Galatasaray'ın Savunması:

Galatasaray ise paylaşımın "masumane bir kutlama" olduğunu savundu. Sarı-kırmızılıların yöneticisi Metin Öztürk, Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın paylaşımı kaldırmalarını istediğini, ancak kendilerinin bunu yapamadıklarını söyledi. Öztürk, Beşiktaş taraftarlarının Galatasaray'ın kurucu başkanı Ali Sami Yen'e küfür etmesi nedeniyle özür dilenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

bes1.jpg

Protokolde Karışıklık İddiası:

Derbi sonrası protokol tribününde Hasan Arat ve Galatasaray yöneticileri arasında gerginlik yaşandığı da iddia edildi. Arat'ın Galatasaray'ın paylaşımı için "Bu rezalet nedir? Sabrımızı zorlamayın. Bedelini ağır ödersiniz." dediği öne sürüldü.

Son Dakika:

Haberin son dakikalarına göre Galatasaray, Beşiktaş'ın tepkisi sonrası paylaşımı sildi. Sarı-kırmızılıların resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Paylaşımımız bazı hassasiyetlere yol açtığı için özür dileriz. Paylaşımımız silinmiştir." ifadeleri kullanıldı.