Beşiktaş'ta Çatı Sürprizi!

Beşiktaş'ta Çatı Sürprizi!
Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'da çatı kaplama işlemi başladı. Ancak taraftarlar çatıya döşenen malzemeyi görünce hayal kırıklığına uğradı çünkü projede gösterilen çatı kaplaması ile aynı değil...Hürriyet...

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'da çatı kaplama işlemi başladı. Ancak taraftarlar çatıya döşenen malzemeyi görünce hayal kırıklığına uğradı çünkü projede gösterilen çatı kaplaması ile aynı değil...

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre;Vodafone Arena'nın çatısının şeffafolmaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Çünkü, stadın bugüne kadar yapılan tanıtımlarında ve internet sitesinde çatı 'komple şeffaf' olarak gösteriliyordu. Ancak yapılmakta olan membran kaplama ise maketlerdekinin aksine tepeden bakıldığında tribünleri göstermiyor. Yine tanıtımların aksine çatı düz değil, bombeli.

Stat müdürü İhsan Coşkun, “Sponsor kendine göre farklı imajlar kullanmış ama şu anda yapılan, 2013'te ilan edilen proje” dedi.

SAHANIN ÜZERİNE DENK GELEN ÇATI ŞEFFAF OLACAK

Diğer yandan zeminin üzerine gelen bölümdeki kaplama, güneş ışığını geçirebilecek şekilde şeffaf olacak. Kuşların gagalarıyla delme ihtimaline karşılık, kullanılan membran malzemesinin şeffaflığı yüzde 10 daha azaltılmıştı.

Diğer yandan çatı kaplamasının 1 ay içinde tamamlanması bekleniyor. Yarın stattaki vinçler de dışarı çıkarılacak. Böylece bir taraftan hazırlıkları süren zeminin çimlendirilmesi çalışmaları da hızlandırılacak. Haziran 2013’te yıkımına başlanan ve önümüzdeki ayın 19’unda açılması hedeflenen stat en kötü ihtimalle nisan başında açılışa hazır hale gelecek.