Anlaşma sağlandı: Samet Akaydin Yunanistan Yolcusu

Anlaşma sağlandı: Samet Akaydin Yunanistan Yolcusu
Fatih Terim'in teknik direktörlüğünü yaptığı Panathinaikos'un, daha fazla forma şansı bulabilmek için Fenerbahçe'den ayrılmak isteyen Samet Akaydin ile anlaşmaya vardığı öne sürüldü.

EURO2024 için daha fazla forma şansı bulabileceği bir takıma gitmek istediğini belirterek Fenerbahçe'den ayrılmak isteyen Samet Akaydin'a Yunanistan'dan talip çıktı.

Panathinaikos'un teknik direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe forması giyen Samet Akaydın'ı transfer etmek için harekete geçmişti. 29 yaşındaki oyuncunun transferi için görüşmelere başlayan Panathinaikos'un Fenerbahçe ile anlaştığı ve Samet Akaydin’in sezon sonuna dek kiralık olarak kadrosuna kattığı öne sürüldü.

samet-akaydin-001.jpg

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre, Panathinaikos ve Fenerbahçe, Samet Akaydin’in sezon sonuna dek kiralık transferi konusunda anlaşmaya vardı. Samet Akaydin sağlık kontrolü ve resmi imza için kısa süre içerisinde Atina’ya gidecek.

SAMET AKAYDİN'İN PERFORMANSI

2 Ocak 2023 tarihinde Adana Demirspor'dan 3.7 milyon euro karşılığında Fenerbahçe'ye transfer olan Samet Akaydın'ın, sözleşmesi 2026 yılında sona erecek.

Güncel piyasa değeri 2.8 milyon euro olan 29 yaşındaki oyuncu, Bu sezon tüm kulvarlarda 11 maçta 613 dakika süre alabildi.