Amedspor Başkanı o geceyi anlattı: İkinci Madımak olabilirdi

Amedspor Başkanı o geceyi anlattı: İkinci Madımak olabilirdi
Geçen haftalarda oynanan Bursaspor-Amedpsor maçında Bursasporlu taraftarların faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen 'beyaz toros' ve 'yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın pankartını açmasına yönelik tepkiler sürüyor. Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, "Emniyet Müdürü 'tedbirler alındı bir sıkıntı yok' diye geçiştirdi. İkinci Madımak olabilirdi" dedi.

Tribünlerde faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen "Beyaz Toros" ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın pankartlarının açıldığı Bursaspor-Amedspor maçının öncesi ve sonrasında yaşananları değerlendiren Selahattin Yıldırım, Bursa Emniyeti'nin gereken önlemleri almadığını söyledi.

Amida Haber'e konuşan Yıldırım, Bursaspor taraftarlarının otel önünde çıkardığı gerginlikle ilgili, şunları anlattı:

"Bursa’ya kadar iki polis memuru refakat etti. Otele kadar herhangi bir sorun yaşamadık. Otel önünü polis kapatmıştı, kimse yaklaşmıyordu, kimse de yoktu. Bursaspor yönetimi gece saat 22.00 gibi bizi ziyaret etti. 10-15 dakika sohbet ettik. Bu arada onlara sürekli telefon geliyordu. Onlar otelden ayrıldıktan bir dakika sonra, otelin önünde havai fişekler patlamaya başladı.
Ses bombası, maytap, torpil patlıyordu. Araçlara taktıkları hoparlör ile ırkçı marşlar söylemeye başladılar. Bütün bunlar polis aracının önünde oluyordu. Polis aracına dayanıp bize havai fişek atıyorlardı. Gece odaları lazerle işaretleyip cisim atıyorlardı. Sabah 04.45’e kadar bu durum sürdü."

Emniyet müdürü 'tedbirler alındı sıkıntı yok' dedi

Bursa Emniyet Müdürü ile görüştüklerini aktaran Yıldırım, müdürün 'tedbirler alındı sıkıntı yok' dediğini aktardı. Yıldırım, "Polis ve araçlar vardı ama taraftar onlara yaslanıp bize ırkçı küfürler ediyorlar. Müdahale olsaydı bunu yapmazdılar" diye konuştu.

Etiketler :