Altay Kulübüne Yerli Yatırımcılar Geliyor

Altay Kulübüne Yerli Yatırımcılar Geliyor
İzmir'in köklü kulüplerinden Altay'ın şirketleşme sürecinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Yerli yatırımcıların dahil olduğu süreçte Türk iş adamlarından oluşan 10-11 kişilik bir grubun kulübe talip olduğu öğrenildi.

TFF 2. Lig'e düştükten sonra şirketleşme sürecine giren Altay'da önemli gelişmeler yaşanıyor. Toplam borcu 685 milyon TL olarak açıklanan siyah-beyazlı kulübe, Türk iş adamlarından oluşan 10-11 kişilik bir grubun talip olduğu bildirildi. Bu yatırımcı grubunu organize eden kişinin, 29 Mart'ta yapılan seçimli olağanüstü genel kurulda Süleyman Özkaral ile girdiği başkanlık yarışını kaybeden Erdal Kırtaş olduğu öğrenildi. Şirketleşme komisyonu ile geçen cuma günü görüşen yatırımcılardan birinin, kulüpte hakim hisseye sahip olmak istediği belirtildi.

Şirketleşme komisyonu, yarın Başkan Süleyman Özkaral ile bir araya gelerek gelen teklifi değerlendirecek. Başkan Özkaral'ın teklife onay verip imza yetkisini kullanması halinde Altay'ın futbol şubesinin bu gruba devredilmesi süreci başlatılacak. Şirket devrinin 10 gün içinde gerçekleşebileceği ifade ediliyor. Yatırımcı grubu, Altay'ın kasasına borcundan daha fazla para koyma vaadinde bulunarak, transfer yasağını kaldırmak için harekete geçmeyi planlıyor. İzmir ekibinin yeni sezona şampiyonluk hedefiyle başlaması bekleniyor.

Kaynak:DHA