YSK seçimlerde parmak boyasını reddetmişti: İYİ Partili Zorlu'dan tepkili 2019 hatırlatması
YSK, dün aldığı kararla seçimlerde parmak boyası kullanılması talebini reddetmişti. İYİ Parti YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, “Yüksek Seçim Kurulu, ‘Yasal düzenleme gerektiğinden işlem yapılmasına yer olmadığına’ şeklinde karar verdi” demişti.
İyi Parti Sözcüsü Zorlu, YSK’nın kararıyla ilgili sosyal medya hesabından 2019 yılında verilen kanun teklifinin Anayasa Komisyonu'nda bekletildiğini paylaştı. Zorlu, paylaşımında şunları yazdı:
"Partimizin seçim güvenliği için YSK’ya başvurup istediği Parmak Boyası uygulaması, “yasal düzenlemeyle olur” gerekçesiyle reddedildi. O halde buyrun…2019’da verdiğimiz kanun teklifi Anayasa Komisyonunda hala bekletiliyor! Hemen işleme alın milletimizin isteğini gerçekleştirelim."
Partimizin seçim güvenliği için YSK’ya başvurup istediği Parmak Boyası uygulaması, “yasal düzenlemeyle olur” gerekçesiyle reddedildi. O halde buyrun…2019’da verdiğimiz kanun teklifi Anayasa Komisyonunda hala bekletiliyor! Hemen işleme alın milletimizin isteğini gerçekleştirelim.
— Prof.Dr.Kürşad ZORLU (@zorlu77) March 10, 2023