Yandaş Hilal Kaplan'ın hayal kırıklığı

Yandaş Hilal Kaplan'ın hayal kırıklığı
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'na katılmama ve Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı. Erbakan'ın bu kararı yandaşlar tarafından tepki çekti. Sabah yazarı Hilal Kaplan, Fatih Erbakan'a 'sitem' dolu bir yazı yazdı. Kaplan, "Kuran eğitimini ve cemaatleri özgürleştiren lidere destek olmadı” dedi.

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Cumhur İttifakı'na katılmama ve Tayyip Erdoğan'ı desteklememe yönünde karar aldıklarını açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı eleştirdi.

Kaplan, Erbakan’ın “Ayasofya’yı aslına döndüren”, “Kuran eğitimini ve cemaatleri özgürleştiren” Erdoğan’a destek olmadığını ifade etti.

'20 vekil meselesi'

Yeniden Refah Partisi’ni yeniden değerlendirme yapmaya çağıran Kaplan, bugünkü yazısında şunları kaydetti:

"İyi Parti'nin Kandil onaylı HDP desteğini içine sindirdiği,

Saadet ile LGBT'lilerin aynı adayı desteklediği,

"İstanbul Sözleşmesi yaşatır" maskesiyle Meclis kürsüsüne çıkan ile "İstanbul Sözleşmesi aileyi öldürür" diyen liderlerin ittifak ettiği,

Esed'e aşk mektubu yazanlar ile ona katil diyenlerin omuz omuza yürüdüğü bir ortamda...

Fatih Erbakan, Ayasofya'yı aslına döndüren, başörtüsü yasağını kaldırıp katsayı haksızlığını çözen, Kuran eğitimini ve cemaatleri özgürleştiren, Mavi Vatan'dan yerli arabaya, yerli SİHA'lardan yerli tanka pek çok hayali gerçeğe dönüştüren, Karabağ ve Libya'da zafer kazanıp Zengezur koridorundan bizi Türk dünyasıyla buluşturan lidere destek olmama kararı aldı.

Şayet dendiği gibi 20 vekil meselesi ise konu, yakışmadı.

Tarihin ağır çekim aktığı günlerden geçiyoruz. Atılan hiçbir adımın etkisi beş yılla sınırlı kalmayacak, hiç kimse için..."

Etiketler :