Videolu Kumpas, Metro ve Otobüs Mizansenleri: Seçime Doğru Yine A Haber Senaryoları!

Durdurulan yürüyen merdivenler, tramvaya bırakılan köpek dışkısı, bozulduğu iddia edilen otobüsler... Seçime kısa bir süre kala başta A Haber olmak üzere yandaş medya harekete geçti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kalan 15 günde her şeyi yapabilirler" dedi.

Seçime geri sayım başladı, iktidar medyası harekete geçti. Durdurulan yürüyen merdivenler, tramvaya bırakılan köpek dışkısı, bozulduğu iddia edilen otobüsler. İktidarın seçime günler kala muhalefete yönelik karalama kampanyası ve senaryoları bitmiyor.

4.5 YIL ÖNCEKİ GÖRÜNTÜLERİ SERVİS ETTİLER

CHP'nin 4.5 yıl önce bina alımı için ödediği para bir kara para aklama iddiasıyla gündeme getirildi. A Haber'in başını çektiği yandaş medya CHP'nin topladığı bağışın kara para olduğunu iddia etti.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyada yer alan ve bir avukatlık ofisinde gerçekleşen para sayma işleminin 4,5 yıl sonra CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilmiş gibi yansıtılmaya çalışılan görüntülere ilişkin açıklama yapmıştı.

2-2.webp

Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınması sırasında çekilen görüntülerin servis edilmesi ile kendisini hedef aldığını söyleyen İmamoğlu “Birkaç meczubun ‘Buradan Ekrem’e ne sıçratırız, nasıl bir leke bırakırız’ arayışıyla çamur sıçratma çabası içinde oldular. Zannediyorlar ki Ekrem yılacak. Yılmaz. Sizi süründüre süründüre yıldıracak. Göreceksiniz” dedi.

İMAMOĞLU'NUN DEDESİNİN MEZARINA GİRİLDİ

Ekrem İmamoğlu, A Haber’in Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki mezarlıkta bulunan İstiklal Savaşı gazisi dedesi İmamzade Mehmet oğlu Mevlüt’ün mezarına gece yarısı giderek gerçekten İstiklal Savaşı gazisi olup olmadığını kontrol etmeye çalıştığını söyledi.

Ekrem İmamoğlu, A Haber'e tepki göstererek, “Tüylerim diken diken oluyor. Akçaabat'ta büyük dedemin mezarında ışık görüyorlar. 'Kimsin' falan deyince bir bakıyorlar A Haber'i görüyorlar. A Haber Akçabat’ta gecenin bir yarısı dedemin mezarına gitmiş. İmamoğlu’nun dedesi gerçekten İstiklal Gazisi mi diye bakmaya gitmişler. Utanmazlık” dedi.

"15 GÜNDE HER ŞEYİ YAPABİLİRLER"

İmamoğlu, seçime 15 gün kala iktidarın her şeyi yapabileceğini söyleyerek şunları söyledi:

"Her şey söylenebilir, beni hiçbir şey şaşırtmaz. Neticede bir önceki seçimde de buna benzer şeyler söylendi. Terörist de dendi, Rum da dendi. İnsanların etnik kökeni üzerinden konuşmak, yani Rum demek aşağılanmak anlamına gelmiyor tabii. Rum Rum’dur, Türk Türk’tür. Herkes de önemlidir ve herkes kendine göre kutsaldır ve ben de o kutsala saygı duyarım. Bunu bile kullanmaya çalıştılar. O bakımdan kalan 15 günde de her şeyi söylerler, söyleyebilirler, yapabilirler ama bizim hiçbir şeyden endişemiz yok. Hesabını veremeyeceğimiz bir işimiz de yok."

BOJİ'YE DE İFTİRA ATILDI

Bunlar ilk değil. İstanbul'un toplu taşıma araçlarının daimi yolcusu Boji isimli köpeğe de iftira atıldı. Otobüse binen bir kişi cebinde taşıdığı dışkıyı yolcu koltuğuna bıraktı. AKP trolleri ve yandaş medya dışkıyı Boji'nin yaptığını ileri sürerek paylaşımlar yaptı. Ancak gerçek araç içi kameralarla ortaya çıktı.

boji.jpg

YÜRÜYEN MERDİVENLERİ BOZDULAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve başlamasından bu yana yandaş medya metro merdivenlerinde arıza olduğuna dair sık sık haber servis etti. Ancak güvenlik kamerası görüntüleri kumpası ortaya çıkardı. Görüntüler yaşanan arızaların sabotaj olduğunu gösterdi.

Sabotaj, iktidar medyası tarafından kumpas ve yalan habere çevrilmişti.

1-001.png