Ümit Özat'tan Muharrem İnce'ye tepki: 'Alevilere söylemiş olduğu lafı görünce...'

Ümit Özat'tan Muharrem İnce'ye tepki: 'Alevilere söylemiş olduğu lafı görünce...'
Teknik direktör ve spor yorumcusu Ümit Özat, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın programına konuk olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi sert sözlerle eleştirdi. Özat, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "WhatsApp grubumuzda Muharrem İnce’nin Alevilere hitaben söylemiş olduğu talihsiz bir lafı görünce yanlış yerde olduğumu fark ettim" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Habertürk TV'de gazeteci Fatih Altaylı'nın konuğu oldu. Altaylı'nın sorularını yanıtlayan İnce, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimle ilgili açıklamalar yaptı.

Canlı yayın devam ederken, teknik direktör ve spor yorumcusu Ümit Özat da Twitter'dan dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Özat, Fatih Altaylı'yı da etiketlediği paylaşımında "WhatsApp grubumuzda Muharrem İnce’nin Alevilere hitaben söylemiş olduğu talihsiz bir lafı görünce yanlış yerde olduğumu fark ettim" ifadelerini kullandı.

"MUHARREM İNCE HAYAL KIRIKLIĞIDIR"

Özat, şu sözleri kullandı:

"Yayına girmeden önce Habertürk'te Muharrem İnce'yi izliyordum. Muharrem İnce’nin iyi bir siyasetçi olduğuna inanıyorum ama dürüst olduğuna inanmıyorum. Memleket Partisi’nin kurucular kurulundaydım.

Bir akşam bu kurulun WhatsApp grubumuzda Muharrem İnce’nin Alevilere hitaben söylemiş olduğu talihsiz bir lafı görünce yanlış yerde olduğumu fark ettim. Gruptan çıktım. (Daha sonra utanıp bunu silmiş) Ertesi gün İçişleri Bakanlığına gidecekti, bir bahane bulup gitmedim.

Yani diyeceğim tek şey şu Muharrem İnce hayal kırıklığıdır."

102954458-ozat.webp

Etiketler :