Tanju Özcan'a mahkemeden kötü haber: CHP'den ihracı kesinleşti

Tanju Özcan'a mahkemeden kötü haber: CHP'den ihracı kesinleşti
Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın açtığı dava reddedildi. Böylece Özcan'ın CHP'den ihraç kararı da kesinleşmiş oldu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, "Mahkemece verilen kararın kesin nitelikte olması nedeniyle, bu karara karşı itiraz yolu da bulunmamakta" dedi.

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın açtığı dava reddedildi.

Özcan hakkında, CHP Tüzüğü'nün "kesin çıkarma cezası gerektiren parti suçları" başlıklı maddesinin, "programa, tüzük kurallarına, kurultay, yetkili organ ve grup kararlarına aykırı davranmak" ile "partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak" bendleri kapmasında, kesin çıkarma cezası verilmişti.

İhraç kararının ardından yargıya başvuran Özcan, dava açmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin konuya ilişkin kararını aktardı.

Buna göre mahkeme, ihraç kararının uygun olduğunu belirterek, Özcan'ın açtığı davanın reddine karar verdi.

Celal Çelik, açıklamasında şunları söyledi:
"Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın haksızlığı, davranış ve söylemlerinin ihracını gerektirdiği Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesince tescillendi! İhraç kararına karşı Tanju Özcan'ın açmış olduğu davanın bugünkü son duruşmasında; İhraç Kararının hukuka uygun olduğu belirtilerek, Tanju Özcan'ın açtığı davanın reddine karar verildi! Mahkemece verilen kararın kesin nitelikte olması nedeniyle, bu karara karşı itiraz yolu da bulunmamakta..."

Etiketler :