Süleyman Soylu'ya 'Geri Planda Kal' Talimatı Mı Gitti?

Süleyman Soylu'ya 'Geri Planda Kal' Talimatı Mı Gitti?
t24 yazarı Tolga Şardan, Süleyman Soylu'yla ilgili ilginç bir iddiayı ortaya attı. Şardan, önceki gün CHP standını ziyaret eden, dün de Erdoğan'la birlikte Aydın'da sçemi gezisine katılan Soylu'nun İstanbul'dan uzak tutulduğunu iddia etti.

T24'ten Tolga Şardan bugün yayınlanan yazısında Süleyman Soylu'yla ilgili ilginç bir tespitte bulundu.

AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu önceki gün CHP standını ziyaret etmiş, AKP’nin İBB adayı Murat Kurum için oy istemişti. Soylu, “Siyasetin nazireleri vardır. Hoşgörüleri için sağ olsunlar” demişti.

Şardan "CHP'yi terör örgütüyle iltisaklandırmada siyaset adına hiçbir sakınca görmeyen, o günlerin "haşmetli" İçişleri Bakanı Soylu, şimdilerde İstanbul'da seçime yönelik çalışmalarında "tüm sempatikliği"ni kullanarak aynı CHP'nin seçim bürosunu ziyaret etmekte sakınca görmüyor" diye yazdı.

Şardan yazısının bir bölümünde Soylu'yla ilgili bir iddiayı dile getirdi, Soylu'ya İstanbul seçim çalışmalarıyla ilgili "geri planda kal" talimatı verildiğini yazdı. Yazının ilgili bölümü şöyle:

"...Oysa, döneminin "kudretli" İçişleri Bakanı olarak AKP'nin İstanbul'daki seçim çalışmalarında daha aktif rol alması gerekirken, parti yönetiminden gelen talimatla "geri planda" kalmayı hazmetmek zor.

Yanı sıra, iktidara yakın medya gruplarının üzerindeki ilgisi çekmesiyle, sosyal medya paylaşımlarıyla görüntü vermeye çalışan Soylu, bu kez CHP'nin seçim bürolarına gidip kendince şirinlik yaparak gündemde kalabilmeyi tercih ediyor.

E, ne yapalım hayat böyle bir şey işte!"