Son Dakika |Bahçeli'den İttifak Mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram sabahı yaptığı önemli açıklamalarda Cumhur İttifakı'na tam destek verdi. Alparslan Türkeş’in kabrini ziyareti sonrası konuşan Bahçeli, ittifakın kararlılıkla yoluna devam edeceğini belirtti.

Bahçeli'nin Açıklamaları:

Siyasi Çatışmalara Karşı Uyarı: "Türk siyasetinde kargaşa ve kavga yaratmak isteyenler her gün yalan ve fitne üzerinden görüş beyan ediyorlar. Türkiye devleti ayaktadır. Bütün seçimler geçmiştir. Şimdi 2028'e kadar süre içerisinde Cumhur İttifakı'nın önünde 4 yıl vardır."

Reform ve Demokrasi Vurgusu: "Yapısal reformların olacağı, demokratik yapının gelişeceği bir ortam varken; milleti karamsarlığa iten bir yapı var. Sayın Cumhurbaşkanının kararlı tutumu, Cumhur İttifakı'nın uyumlu çalışmalarıyla gelecek için Türkiye'nin önemli meselelerinin çözümü için ümitliyiz."

Cumhur İttifakı'nın Dayanıklılığı: "Cumhur İttifakı yoluna devam edecektir, bizde çatlama olmaz. MHP sayın cumhurbaşkanımızın yanındadır. Oraya köstek değil tamamen yardımcı olmak lazım. Temennimiz barıştır, kaynaşmadır, dayanışmadır."

Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın uyumlu çalışmalarına dikkat çekerek, ittifakın Türkiye'nin geleceği için kritik önemdeki meselelerin çözümünde kararlı bir tutum sergileyeceğini belirtti. MHP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında duracağını ve ittifakın dayanışma içinde hareket edeceğini vurguladı.