Seçime İki Hafta Kala Dikkat Çeken Yakınlaşma! MHP Kurultayında Zamanlaması Manidar Bir İlk Yaşandı

Seçime İki Hafta Kala Dikkat Çeken Yakınlaşma! MHP Kurultayında Zamanlaması Manidar Bir İlk Yaşandı
MHP'nin 14. Olağan Kurultayı bugün yapıldı, partinin genel başkanı Devlet Bahçeli oylarının tamanını alarak genel başkan seçildi. Akşener'in eski basın müşaviri Murat İde, MHP'den ilk defa İYİ Parti'ye davet geldiğini bildirdi, kurultaya katılan isimlere dikkat çekti.

Türkiye'nin ve siyasetin kilitlendiği 31 Mart Yerel Seçimlerine iki hafta kaldı.

MHP'nin bugün düzenlenen ve Devlet Bahçeli'nin tek aday olarak katılıp oyların tümünü aldığı 14. Olağan Kurultay'da sürpriz bir gelişme yaşandı.

Kurultaya İYİ Parti'yi temsilen Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun ile Genel Sekreter Ayfer Yılmaz katıldı.

Siyaset kulisleri, 14 Mayıs Seçimleri'nden sonra Millet İttifakı'nı dağıtan ve yerel seçimlerde CHP ile ipleri koparan İYİ Parti'nin MHP ile yakınlaşmaya başladığı yorumunu yaptı.

mhp-kurultay.png

"MURAT İDE: ZAMANLAMA MANİDAR"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eski basın müşaviri Murat İde,durumun sosyal medya hesa bından yorumladı.

mhp-kurultay1.jpg

MHP'den ilk defa İYİ Parti'ye davet geldiğini belirten İde X hesabından bir paylaşım yaptı.

İde "MHP kongrelerinde İYİ Parti'ye hiç davet yapılmazdı.. İlk kez bu kongreye davet yapılmış.. Açılış konuşmasını "Semih Yalçın'ın yaptığı kongreye genel başkan yardımcısı Hakan Şeref Olgun katıldı... Siyasetin normalleşmesi kıymetli elbette... Ama zamanlama da manidar... " dedi.

ATİK: İTTİFAKLA YAN YANA GELEBİLİRLER

TGRT Haber canlı yayınında MHP Kurultayı'nı değerlendiren TGRT Haber Ankara Temsilcisi Fatih Atik, İYİ Parti'ye yapılan davetin önemine vurgu yaptı. Atik, MHP'nin daha önce İYİ Parti'ye yaptığı 'yuvaya dön' çağrılarının cevapsız kaldığını hatırlattı. Siyasi atmosferin gergin olduğu bir dönemde İYİ Parti'nin temsil ediliyor olmasının büyük önem taşıdığını belirtti. MHP Kurultayı'nda Ayfer Yılmaz ve Hakan Şeref Olgun'un İYİ Parti'yi temsil ettiğini dile getirdi. Bahçeli'nin geçmişte sert ifadeler kullandığını, hem davet ettiğini hem de eleştirdiğini söyledi. Seçimlere sadece 14 gün kala İYİ Parti'ye yapılan bu çağrıların ve davetlerin dikkate alınması gerektiğini vurguladı. İYİ Parti'nin burada olmasının sadece bir işaret olarak değil, aynı zamanda Cumhur İttifakı'yla bazı konularda yakınlaşabileceğinin bir göstergesi olarak yorumlanabileceğini belirtti.