Seçim Sonrası AKP'den KPSS Hamlesi!

Seçim Sonrası AKP'den KPSS Hamlesi!
31 Mart'ta gerçekleşen seçimlerin ardından AKP'de belediyeler için yeni bir çalışma gündemde. belediye personelleri için KPSS şartı çalışma halinde. Söz konusu çalışmaya göre, personel alımında yaşanan suiistimaller KPSS şartı genişletilerek önlenecek.

Belediyeler istihdam edeceği memur harici bir kısım personeli KPSS yoluyla başlatırken, KPSS şartsız istihdam da ilanla alınabiliyor. AKP kaynakları isse bu konuyla ilgili yeni bir çalışma içinde. Söz konusu çalışmayla belediyede işe girmek isteyenlerde KPSS şartı aranacak. Böylece personel alımında yaşanan suiistimaller KPSS şartı genişletilerek önlenecek.

BİT’LERE DE UYGULANACAK

Yeni Şafak’tan Resul Ekrem Şahan haberine göre, belediyelerde son dönemde ortaya çıkan kadrolaşma ve işçilerin referansla işe alınması gibi uygulamaların önüne geçmek için KPSS şartının genişletilmesi planlanıyor.

KPSS uygulaması ile belediyelerin birer istihdam odağı gibi görülmesinin önüne geçilecek. Belediye personel alımında olan KPSS şartının kamuoyunda BİT’ler olarak bilinen belediye şirketlerine de yaygınlaştırılması gündemde.