Saray'da Çekilen Bu Fotoğrafın Anlattıkları

Gazeteci Barış Terkoğlu İsmail Küçükkaya’nın Halk TV’de sunduğu, 'Yeni Bir Sabah' programına katıldı. Dün Ayşe Ateş ile Erdoğan'ın görüşmesi sonrası yaşananlar masaya yatırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önce CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Özgür Özel'i, ardından da Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i ziyareti, MHP ile AKP arasındaki gerilimi artırdı.

BAHÇELİ ERDOĞAN'IN DEĞİŞİMİNİ İSTEMİYOR

Yeni Bir Sabah'ta konuşan Barış Terkoğlu, Erdoğan ile Bahçeli'nin fikirlerinin ayrıştığını belirterek, ''Erdoğan'ın gitmek istediği yerle Devlet Bahçeli'nin durmak istediği yerle gittikçe büyüyen büyük bir uçurum var ve Devlet Bahçeli bunun farkında'' dedi.

Mayıs seçimleri sonrasında o gece çıkıp, "Devlet Bahçeli'nin bir şey değişecek, her şey değişecek inşallah, Türkiye değişmez" demesini bugün okuduğumuzda, aslında Devlet Bahçeli'nin Erdoğan'ın değişmesini pek istemediği ve gitmek istediği yere pek de benimsemediği anlaşılıyor. Bu bağlamda, Bahçeli'nin sembollerle Erdoğan'a mesaj verdiği açıkça görülüyor. Ayrıca, Erdoğan'ın Sinan Ateş'in eşiyle görüşmesi, Özgür Özel ile görüşmesinden daha fazla rahatsızlık yarattı Bahçeli'de.

9557bb1d-7dde-4a77-bee8-5922a02441e6.jpg

TERKOĞLU: BAHÇELİ AYŞE ATEŞ İLE ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFINA KARŞI

Bahçeli'nin dün yaptığı açıklamada Ayşe Ateş'i kastederek; ''Sürekli parlatılması, kapı kapı gezdirilmesi, ekranlarda dolaştırılması, sadece bir hak ve hukuk arayışı olmaktan ziyade iç huzur ve barış ortamını zehirlemeye yönelik tam bir girişim olarak değerlendirmişti''

''Özellikle Ayşe Ateş'in kapı kapı dolaştırılması düşünüldüğünde, en büyük kapının Cumhurbaşkanı'nın kapısı olduğu kastediliyor. Erdoğan'ın Ayşe Ateş ve çocuklarıyla fotoğraf çekilmesinin ardından bu fotoğrafa bakıldığında verilen mesajın Sinan Ateş'in çocuğuna şefkatle yaklaştığı görülen bir fotoğraf.

''TAYYİP DEDE, BABAMIN KATİLLERİNİ YAKALAYACAK MISIN?''

Ayşe Ateş, Erdoğan ile görüşmesinde küçük kızının söylediği bir sözü paylaşarak şunları söylüyor: ''Küçük kızım Tayyip dede, sana bir şey söyleyebilir miyim?" diye sordu ve Cumhurbaşkanı' da "Tabii, söyle bakalım." dedi. Küçük kız Erdoğan'a babamın katillerini yakalayacak mısın diye sordu ve Cumhurbaşkanından gelen yanıt "Evet, yakalayacağım." oldu. Bir Cumhurbaşkanı eğer "Ben cinayeti aydınlatacağım." diyorsa azmettirenlere karşı bir tutum sergiliyor.

Bu durum da Devlet Bahçeli'nin rahatsız olduğu bir başka durum olarak ortaya çıkıyor.

BAHÇELİ, FERDİ TAYFUR ŞARKISIYLA GÖNDERME YAPMIŞTI

Bahçeli sürekli bir mesaj vererek düşüncelerini bir şekilde ifade ediyor.

Bahçeli'nin daha önce parkta tek başına Ferdi Tayfur'un "Söyleten Sensin'' şarkısı eşliğinde yürüyüş yapması da dikkat çekmişti. Bu yürüyüşün yalnız yapılmasına ilişkin, ve şarkının sözleriyle Bahçeli'nin bir mesaj gönderdiği yorumları yapılmıştı.

Kaynak:halktv.com.tr