Saadet Partisi'nden Anadolu Ajansı'na 'sorumluluk' çağrısı

Saadet Partisi'nden Anadolu Ajansı'na 'sorumluluk' çağrısı
Seçim yasaklarının kalkmasının ardından başlayan oy sayımlarındaki fark dikkat çekeci boyutta. ANKA ve Anadolu Ajansı (AA) verileri çelişmeye devam ediyor. Son olarak Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Anadolu Ajansı'na çağrıda bulundu. Yazıcı, "Sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum" dedi.

Türkiye'de 60 milyon seçmen 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanı Seçimi için sandık başına gitti. Seçimler için Türkiye genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu.

Oy verme işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Yurtiçinde 60 milyon 697 bin 843 seçmen, bugün saat 17.00'ye kadar oy kullanabildi.

YSK Başkanı Ahmet Yener, saat 18.30 itibarıyla seçim yasaklarının kalktığını duyurdu. Bunun üzerine ANKA ve Anadolu Ajansı (AA) sonuçları paylaşılmaya başladı. İki ajansın da sonuçlarının birbiriyle çeliştiği, AA'nın Erdoğan'ı yüzde 59 seviyesinden başlattığı görüldü.

AA'nın verilerine ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu düzenledikleri basın toplantısıyla çok sert tepki gösterdi.

"Bu sizin milletimize olan görevidir"

Söz konusu verilere yönelik Yavaş ve İmamoğlu'nun tepkisinin ardından bir açıklama da Saadet Partisi'nden geldi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Başta Anadolu Ajansı olmak üzere devletimizin tüm kurumlarını, sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum. Milyonlarca insanımızın sandık iradesini doğru veri ışığıyla bizlere aktarın. Bu sizin milletimize olan görevidir" ifadelerini kullandı.

Etiketler :