Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı'ndan "Antalya'dan Gazze'ye İşgale ve Ticarete Dur De!" Programı

Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı'ndan "Antalya'dan Gazze'ye İşgale ve Ticarete Dur De!" Programı
Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı, iktidarın İsrail'e yönelik politikalarını ve Gazze'de devam eden işgali protesto etmek amacıyla "Antalya'dan Gazze'ye İşgale ve Ticarete Dur De!" programı düzenledi.

Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı, iktidarın İsrail'e yönelik politikalarını ve Gazze'de devam eden işgali protesto etmek amacıyla "Antalya'dan Gazze'ye İşgale ve Ticarete Dur De!" programı düzenledi.

Program, Filistin'den katılan Kudüs ve Filistin Dayanışma Platformu Sözcüsü Dr. Hani Aldaly'nin konuşması ile başladı. Ardından Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ersan Bilgin, katılımcılara seslendi.

"İSTERDİK Kİ HÜKÜMET’İN ‘İSRAİL’LE TİCARETİ DE DİPLOMASİYİ DE İLİŞKİLERİ DE BİTİRDİK’ KARARI VERMİŞ OLMASINI ALKIŞLAMAK İÇİN TOPLANMIŞ OLALIM"

Ersan Bilgin, yaptığı konuşmada Gazze'deki zulmü ve Türkiye'nin İsrail'e karşı aldığı tutumu değerlendirdi. İsrail'le yapılan ticarete sessiz kalınmaması gerektiğini vurgulayan Bilgin, “İsterdik ki Filistin’in bağımsızlığını, Gazze’nin siyonist İsrail’den kurtuluşunu kutlamak için bir arada olalım. Ne yazık ki Filistin’de, Gazze’de insanlığın ortak utancı soykırımın yaşandığını haykırmak için bir aradayız. O kadar çok isterdik ki, bugün burada hükümetin ‘İsrail’le ticareti de diplomasiyi de ilişkileri de bitirdik’ kararı vermiş olmasını alkışlamak ve takdir etmek için toplanmış olalım. Fakat ne yazık ki, Türkiye’den İsrail’e yapılan ticaret kapsamında soykırımcı terör örgütüne barut, patlayıcı maddeler, ateş alıcı maddeler, mühimmat, silah ve parçaları satılmasına tepki vermek için bir aradayız” dedi.

d21d64a1-613b-4c65-848d-c481f99d4dc0-w.jpg

"‘DÜNYA LİDERİ’ BEYANLARININ HAMASET; ‘BÖLGESEL LİDER’ VE ‘KÜRESEL GÜÇ’ TANIMLARININ KANDIRMACA OLDUĞUNU KAVRADIK"

Konuşmasında sıklıkla Türkiye'nin İsrail ile ticari ilişkilerini gözden geçirmesi gerektiğini ve sessizliğin zulme ortak olmak anlamına geldiğini ifade eden Bilgin, “7 Ekim’den bugüne ‘Dünya Lideri’ beyanlarının hamaset; ‘Bölgesel Lider’ ve ‘Küresel Güç’ tanımlarının kandırmaca olduğunu kavradık. Zira İsrail’e karşı kürsüden haykıran, sahada ve masada sessiz kalan hükümet gerçeğini bir kez daha yaşadık. ‘Gazze için çok şey yaptık, yapıyoruz’ ifadesinin esasen ‘İsrail’e karşı bir şey yapmayız, yapamayız’ iradesini yansıttığını kavramak zorunda bırakıldık. Cahit Zarifoğlu’nun ‘Filistin bir sınav kağıdı, her mü'min kulun önünde’ ifadesiyle baktığımızda; soruları cevapsız bırakanlar, cevapları anlamsız olanlar, ilgileri yetersiz kalanlar sınavı geçenlerden fazla. 7 Ekim’den bugüne Filistinli kardeşlerimiz hayatını, dünya ise insanlığını kaybediyor” diye konuştu.

7be2276b-29e9-4bc1-9a47-72b4bc424640-w.jpg

"KÜLLİYE’DE İSRAİL CUMHURBAŞKANI’NI AĞIRLAYIP NEW YORK’TA KUCAKLAŞIRKEN MİLLETİN TEPKİSİNDEN KORKMAYANLAR, BUGÜN İSRAİL’LE TİCARETİ KESME NOKTASINDA NEDEN VE KİMDEN KORKUYORLAR?"

Bilgin, “Filistin’i koruyacak, Filistinli kardeşlerimizi kurtaracak siyaset yapmayanlar ya da yapamayanlar; İsrail’i güçlü kılacak, Gazze’deki soykırımına çanak tutacak ticareti sürdürüyorlar” diyerek iktidarı ve İsrail'in zulmüne karşı sessiz kalanları eleştirdi.

Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gemileri durduramıyor, ticareti kesemiyorlar. Külliye’de İsrail Cumhurbaşkanı’nı ağırlayıp New York’ta Netenyahu ile kucaklaşırken milletin tepkisinden korkmayanlar, bugün İsrail’le ticareti kesme noktasında neden ve kimden korkuyorlar? Doğu Akdeniz’de Siyonist terör örgütü İsrail ile doğal gaz ve petrol sondajı yapmayı düşünenler, bugün nedense Gazze’yi ve Filistin’i düşünmediği gibi İsrail’le ticareti kesmeyi düşünmüyorlar.

‘İktidarlar miting yapmaz; icraat yapar, müeyyide uygular!’ uyarımıza kulak tıkayan anlayış bugün de ‘Ticareti kes!’ çağrımıza duyarsız. İsrail ile ticaret; Filistin davasına açık, kesin ve tartışmasız ihanettir! İsrail ile ticaret; medeniyet değerleri noktasında gaflet, inanç zemininde ise açıkça delalettir!”

"İSRAİL KONUSUNDA DİRENİŞ VE İSYAN AHLAKINI, FİLİSTİN BAKIMINDAN İSE DİRİLİŞ, KURTULUŞ VE İNTİZAM AKLINI DEVREYE ALABİLECEK OLAN MİLLİ GÖRÜŞ AKLI BURADADIR!”

Türkiye'nin İsrail'in saldırgan politikalarına karşı güçlü bir iradeyle hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Bilgin, "İsrail’e karşı asla çaresiz değiliz, olmayacağız. Filistin için umutsuz değiliz ve hiçbir zaman da umutsuz olmayacağız. Bugün yapılan hataların ve yapılmayan doğruların sorumluluğunun kimde olduğunu biliyoruz, bu duruma itiraz ediyoruz! Milletimiz, Filistin’in yanında olacak inanca; devletimiz ise İsrail’i, her ne gerekiyorsa onu yaparak durduracak güce sahiptir" dedi.

Bilgin, bu güçlü iradenin Milli Görüş Hareketi'nin temel prensipleriyle uyumlu olduğunu ve hareketin Filistin Davası ve mazlum coğrafyaların yanında her zaman yer aldığının altını çizerek, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

"İsrail konusunda direniş ve isyan ahlakını, Filistin bakımından ise diriliş, kurtuluş ve intizam aklını devreye alabilecek olan Milli Görüş aklı buradadır!"

Kaynak:ANKA

Etiketler :