Özgür Özel'in Masasındaki Son Ankette Lütfü Savaş Yüzde Kaç Oy Aldı?

Özgür Özel'in Masasındaki Son Ankette Lütfü Savaş Yüzde Kaç Oy Aldı?
CHP, tüm tepkilere rağmen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Lütfü Savaş ile devam etme kararı aldı. Peki anketler Lütfü Savaş ve Hatay için ne diyor?

CHP'de Hatay düğümü çözüldü. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş ile yola devam edilme kararı aldı. Dün (19 Şubat) CHP lideri Özgür Özel ve Lütfü Savaş yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmişti. Bu görüşmede ikilinin karşılıklı olarak yapılan son anketleri gösterdiği ileri sürülmüştü.

HATAY ANKETLERİNDE SON DURUM NE?

Tüm tepkilere rağmen Savaş ile seçime girme kararı alınırken anketlerde Lütfü Savaş'ın oy oranının nasıl olduğu merak ediliyor. Area Araştırma Başkanı Murat Karan, Tele 1'de katıldığı canlı yayında son yaptıkları Hatay anketinin sonuçlarını hatırlattı.

10-17 Şubat tarihleri arasında yapılan ankette CHP'nin adayı Lütfü Savaş yüzde 46,7; AKP'nin adayı Mehmet Öntürk yüzde 41,1 oy almıştı. Diğer adayların ise toplam oyunun yüzde 12,2 olduğu görülmüştü.

1.png

'Diğer' kategorisinde TİP ve İYİ Parti'nin adayının olduğunu belirten Karan, TİP'in 3. parti olduğunu söyledi. Gökhan Zan'ın 4-6 bandında bir oy aldığını söyleyen Karan, 2019'daki seçim sonuçlarını hatırlattı.

2019 SEÇİMLERİNDE NE KADAR OY ALDI?

2019 seçimlerinde 55,2 oy alan Lütfü Savaş'ın 46,7'ye kadar düştüğünü söyleyen Karan, yüzde 10'luk oyun TİP ve İYİ Parti'ye gittiğini savundu.

2.png

Etiketler :